اختصاص 8 هزار میلیارد در سفر دولت به لرستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار وی امروز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: سفر رئیس جمهور به لرستان فصل جدیدی از توسعه و تحولات را در استان گشوده است.

وی افزود: در دوره ای که اعتبارات نقدی استان دو ساله بود کمتر از 100 میلیارد تومان بود، کارهای عمرانی و فعالیت هایی که می توان انجام داد.

استاندار لرستان گفت: تقریباً یک فقره چک سفید بالغ بر هشت هزار میلیارد تومان اعتبار ریالی در اختیار استان قرار گرفته است و اعتبارات ارزی نیز داریم که امیدواریم با حمایت بانک ها بتوانیم از آن استفاده کنیم.

زیویار وی افزود: هشت مورد از واحدهای صنعتی داریم که برای هر کدام تحلیل متفاوتی وجود دارد، امیدواریم چند واحد صنعتی را بررسی کنیم چون می خواهند پول بیت المال را در این راه هزینه کنند، باید این سوال را به دقت بررسی کنیم. ما امیدواریم با هم برای عکسبرداری بهتر همکاری کنیم.

وی بیان کرد: اگر سری به واحدهای صنعتی استان بزنید می بینید که نتیجه آن اشتغال زایی حداقل برای 800 نفر است.

استاندار لرستان افزود: در خصوص مجموعه پارسیلون بیشتر مراقب باشید، اگر صبر کنیم و هزینه های مدیریت را بپردازیم، معتقدم سوء استفاده از وقت و سرمایه کشور است، اگر به خاطر تورم و ارزش افزوده بگوییم صبر کنید، فردا نسل ها درباره ما چه قضاوتی می کنند؟

زیویار وی افزود: صرف اینکه بگوییم اگر ساختمانی بماند قیمتش افزایش پیدا می کند باید نسبت به یکسری مسائل دیگر مانند سرمایه انسانی هم احساس مسئولیت کرد.

وی ادامه داد: ماشین سازی مجموعه ای است که در صورت تسریع در تامین امکانات آن، معتقدم هر چه زودتر شاهد رونق و اشتغال بیشتر این مجموعه و حتی کارهای اساسی در کشور باشیم چرا که یک امر اساسی است. کار و تقریباً خارج از صنایع.” او یک مادر است.

استاندار لرستان گفت: سیمنتری ازنا بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و حتی فاز اول آن به شرط دریافت تسهیلات تا مرداد ماه افتتاح می شود.

زیویار بیانیه: تبرید بوژان همچنین بر اساس وعده مدیرعامل در سفر ریاست جمهوری، در صورت اعطای تسهیلات به وی، ظرفیت اشتغال وی دو برابر می شود و می تواند بسته لوازم خانگی تولیدی خود را تکمیل کند.

وی افزود: سفر شما مکمل سفر رئیس جمهور به استان و تحقق عینی وعده های داده شده است.