نجات ۴۳ شهروند تهرانی از آتش سوزی مجتمع تجاری گلشن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد دیبا وی با اشاره به جزئیات آتش سوزی مجتمع تجاری گلشن گفت: ساعت 15 و 26 دقیقه روز گذشته آتش سوزی در مجتمع تجاری گلشن اعلام شد. نیروها پسوند 102 که نزدیک ترین ایستگاه به صحنه رسید و در مدت دو دقیقه و 50 ثانیه به صحنه رسید.

مدیرعامل یک سازمان آتش نشانی شهر تهران با بیان اینکه آتش نشانان پس از ورود به مجتمع متوجه سرایت آتش به سایر بخش های یک واحد کفشی به مساحت 80 متر بین طبقات اول و دوم شدند، گفت: فاز عملیاتی تقسیم و در حال گسترش است. دو آسانسور در ضلع شمالی و جنوبی برای نجات شهروندان زندانی مستقر شد.

دیبا با تصریح اینکه هم در ضلع غربی لوله کشی، اطفاء و تهویه و همچنین نجات زندانیان وی خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت محل سقوط، نیروهای کمکی از دو ایستگاه دیگر و نیروهای امدادی و خودروهای پشتیبانی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان موفق شدند در کمترین زمان ممکن آتش را مهار کنند. خوشبختانه این حادثه بدون تلفات جانی به پایان رسید.

دیبا با اعلام اینکه 28 زن و 15 مرد درگیر در این حادثه در سلامت کامل هستند بالابر آتش نشانان گفتند که آنها مجتمع را ترک کردند تهویه و لکه دار گیر هستند.