ملت ایران در ایجاد یارانه عادلانه دشمن را ناامید کرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از چهارشنبه در سخنرانی خود در کنگره چهار هزار شهید که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: قرار بود در این کنگره شرکت کنم اما شرایط کار فراهم نشد.

وی گفت: انسانیت انسان در پرتو ارتباط با وحی و خداوند و سرور بشریت، پیامبر اسلام و ائمه معصومین(ع) شکل می‌گیرد.U) آیا چگونه می توان به انسان یاد داد چگونه زندگی کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه علمای دین وارثان انبیا هستند، گفت: علمای دین رسالت و رسالت دارند تا فطرت خود را احیا کنند، مردم را تربیت کنند، دین را اجرا کنند و ارزش های الهی را تحقق بخشند.

وی گفت: روحانیت در اجرای عدالت، مبارزه با فساد و تبعیض و در عرصه تعلیم و تعلم نقش دارند و علمای دین در طول تاریخ همواره پیگیر این دو عرصه بوده اند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: امام راحل بهترین الگو در عرصه شاگردی و تبیین احکام دین و مبارزه با کفر و فساد است و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید در این حوزه ها نیز نمونه هستند. برای جهان اسلام

وی گفت: کارهای بزرگ مستلزم نترسیدن از خداست و آنچه می بینیم رفتار بزرگان است مقاومت است و بزرگان دین از هیچ قدرتی نمی ترسیدند و فقط به وظیفه خود عمل می کردند.

وی تاکید کرد: روحانیت فکر می کردند در دوران دفاع مقدس به وظیفه خود عمل می کنند و همیشه خود را در کنار مردم می دانستند و در همه سختی ها طلاب و روحانیون در میدان حضور داشتند.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: حوزه و طلاب در حوزه کرونا نیز خدمات گسترده‌ای به بیماران و بیمارستان‌ها ارائه کرده و از خودگذشتگی به جای گذاشته‌اند. چون علمای دین در مقام رهبری هستند و به دیگران نمی گویند برو، بیا.

وی ادامه داد: جریانی که امروز در دل مردم وجود دارد و مردم در کنار آنها احساس می کنند، روحانیت است و روحانیت در دفاع مقدس بیشترین شهید را از هر قشری داده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم وضعیت معیشتی طلاب و روحانیون را رصد کنیم متوجه می شویم که روحانیون کمترین درآمد را دارند اما بیشترین خدمات را به جامعه ارائه می کنند.

وی افزود: خون شهدای روحانی دنیا را نادیده گرفته است و این شهدا امتداد شهدای کربلا هستند.

وی با تاکید بر اینکه آنچه از احیای اسلامی در منطقه می بینیم مرهون خون شهدا از جمله مقاومت 7 ساله یمن است، افزود: پیام شهدا در هوا طنین انداز است. افکن باید شنیده شود و پیام آنها ایستادگی در برابر دشمنان و آبادانی کشور و حل مشکلات مردم و توجه به فرامین رهبری و حفظ وحدت و انسجام ملی و حفظ ارزش هاست.

وی با تاکید بر اهمیت جهاد و شهادت، گفت: روحانیت در این عرصه نه تنها در گفتار بلکه در عمل وارد شده است و امروز جهاد وظیفه اساسی روحانیت برای تبیین است.

رئیس قوه مجریه گفت: ملت ایران در جنگ سایبری که پمپ بنزین را مختل کرده و همچنین در اجرای توجیهی یارانه ها دشمن را ناامید کرده و بصیرت و همراهی با دولت و استقامت خود را نشان داده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت کرونا گفت: در ابتدای دولت روزانه 700 خانوار در عزاداری بودند که امروز بحمدالله این تعداد به 7 نفر رسیده است. ایجاد شده مثل جنگ اوکراین بیا. ما این چیزها را مانع نمی بینیم و زندگی مردم را به تحریم گره می زنیم خیر زنیم و در عمل نشان دادیم که راهبرد ما یک راهبرد رهبری است که موضوع رفع تحریم ها را هم دنبال می کنیم و از طرفی اردویی برای حل مشکلات راه اندازی کرده ایم تا مردم زندگی متفاوتی از آن داشته باشند. در گذشته.

وی خاطرنشان کرد: راهبرد دشمن، راهبرد فریب مردم است و امروز هرکس بلد باشد یا نداند کاری را با قلم و اقدامی برای فریب مردم انجام دهد، به سمت دشمن رفته است و هرکس قدمی بردارد تا بیاورد. به امید کشور و جمهوری که اسلامی به آن خدمت کرد و با هر روزی که از دولت می گذرد آینده ای روشن و امیدبخش را می بینم.