ثبت نام 4 میلیون نفر در سامانه فروش خودرو / قرعه کشی 9 خرداد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عبدالله توکلی لاهیجانی گفت: اولین سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف قرار گرفتن فرآیند تخصیص خودرو به نامزدها زیر نظر سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از 9 صبح. سه شنبه 27 اردیبهشت، فعالیت آن ظرف یک هفته، تا ساعت 9 صبح روز سه شنبه 3 ژوئن، 4 میلیون نفر اطلاعات ثبت نام خود را در سامانه تکمیل کردند.

مدیرکل دفتر صنعت خودروی وزارت صمت وی افزود: در اردیبهشت ماه امسال با توجه به افزایش 155 درصدی تولید خودروهای کامل در خودروسازان بزرگ کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 38 نوع خودرو مختلف از پنج خودروساز در این مدت ارائه شد که پس از تائیدیه بر اساس اطلاعات، قرعه کشی خودرو در این مرحله روز دوشنبه 9 خردادماه برگزار می شود.

توکلی گفت: با توجه به تثبیت روند کامل تولید خودرو در خودروسازان داخلی و کاهش 60 درصدی خودروهای معیوب نسبت به مدت مشابه سال گذشته و همچنین ایجاد شفافیت در عرضه خودرو. در بازار، روند تخصیص خودروها در سامانه یکپارچه فروش ادامه خواهد داشت». .

وی افزود: عملیات فروش توسط خودروسازان انجام می شود و نظارت بر حسن انجام تعهدات خودروساز در خودروهای تخصیصی بر عهده سازمان حمایت خواهد بود.