ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای کارگران بیکار طرح شغلی تدوین می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری صبح چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به طبقه بندی بیکاران اظهار داشت: گروهی از بیکاران ما فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که می خواهند کار کنند اما سردرگم هستند. برای انجام این کار.” به یک برنامه نیاز دارید.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام می تواند با آموزش برنامه ها را تدوین و در اختیار دانش آموختگان قرار دهد و با نظارت و حمایت جوانان را در اجرای آن طرح ها یاری کند.

امام جمعه یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه صنعت پوشاک صنعتی است که می تواند مشکل اشتغال کشور را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کند، گفت: این صنعت نیاز به سرمایه گذاری کلان ندارد در حالی که می تواند کشور ما را نجات دهد واردات بی مورد لباس ها.

ناصری با اشاره به اینکه کشور ما 80 میلیون نفر جمعیت دارد و تامین پوشاک لازم برای این جمعیت می تواند برای 10 میلیون نفر شغل ایجاد کند، افزود: سرمایه گذاری در این حوزه برای بانوان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و گروه های مختلف، کار را به درستی ایجاد می کند. .

وی گفت: امروزه سرمایه های کشور صرف واردات پوشاک از چین و ترکیه می شود و این در حالی است که می توان این ظرفیت عظیم را در کشور ایجاد کرد.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر صنعت پوشاک در یزد و کشور تقویت شود، زنجیره صنعت نساجی تکمیل می شود و از کشت پنبه تا تولید پوشاک رونق می گیرد.

ناصری بیان کرد: این طرح حتی در روستاها نیز قابل اجرا است و با آموزش می توان این صنعت را ایجاد کرد و در کمترین زمان ممکن رونق گرفت.