ضرورت نوآوری در صنعت گردشگری / فرهنگ اسلامی ایرانی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح چهارشنبه در حضور مدیرکل و جمعی از معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه فرهنگ اسلامی راهگشای جامعه بشریت است، افزود: : از نظر سیاسی و بین المللی بسیار مهم است.

وی ادامه داد: اما به شرطی که گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران تعریف و اجرا شود.

آیت الله عبادی گفت: میراث فرهنگی، محیط زیست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به تحولات سیاسی مختلفی که در این مدت در این کشور رخ داده است جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که تغییر دولت نباید سیاست هایی را که بر اساس قانون است تغییر دهد، اما این مشکل رعایت نشد، گفت: مبتذل عمدا وارد ایران شده و هیچ گونه رعایت نکرد. قوانین مذهبی، عرفی یا اخلاقی به نام گردشگری.

آیت الله عبادی با بیان اینکه متأسفانه وزارت ارشاد نتوانسته است نصایح اسلامی را دریافت کند، افزود: اکنون سه قلعه مطابق قانون اساسی و نظام اسلامی است و باید از این فرصت طلایی استفاده کرد و در مواقع داخلی و خارجی. گردشگران خارجی در اولویت هستند. آداب و شرف و حیثیت او باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید انواع آثار طبیعی، فرهنگی و تاریخی را به صورت تخصصی تعریف و با بروشور ارائه کند، افزود: همچنین عده ای باید در مورد این آثار توضیح دهند تا زمان بازدید گردشگران با برنامه های مفید پر شود. شهر و کشور.” برگردید تا مروج این آثار و این فرهنگ باشید تا دیگران بیایند و از آنها دیدن کنند.

نیاز به نوآوری در صنعت گردشگری

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی خطاب به مسئولان میراث فرهنگی گفت: در خراسان جنوبی در بحث گردشگری، نوآوری از نظر آداب، اخلاق، علم، طبیعت و قدمت باید تعریف حساب شده ای داشته باشد که در حوزه گردشگری قابل قبول باشد. کشور و ما بتوانیم فرهنگ اسلامی و ایرانی را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه آنچه تاکنون رخ داده گردشگری نیست، بلکه یک جریان سیاسی برای تغییر فرهنگ مردم است، افزود: گردشگری باید برای اولین بار به معنای واقعی خود احیا شود و بقیه انجمن های مالکان نیز آن را تبلیغ کنند. “

آیت الله عبادی ادامه داد: گردشگری صنعتی آن است که اگر به درستی انجام شود، می تواند نقش بزرگی از نظر اقتصادی برای هر کشوری داشته باشد.

وی با بیان اینکه قانون در هر کشوری جایگاه مقدسی دارد، افزود: اما وقتی یک گردشگر به ایران می آید قانون ندارد و بسیار عجیب است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه بنابراین قانون اصلی ترین موضوعی است که همه جا باید رعایت شود تا گردشگران داخلی و خارجی بدانند حساب سر کار است، گفت: در عین حال باید از لحاظ اخلاقی، وقار و اشباع نیز همراه باشد. اطلاعات و علم و شناخت.