میشل عون: اتحاد لبنان دشمن را شکست می دهد – اخبار غرب آسیا – بین الملل تسنیم

میشل عون، رئیس جمهور لبنان به مناسبت سالگرد آزادسازی و آزادسازی جنوب در توییتر خود نوشت: به مناسبت بیست و دومین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان، ما بر اراده مردم خود برای دست کشیدن از سرزمین خود تاکید می کنیم. به گزارش تسنیم، لبنان. زیر پای سرنشینان می لرزد.

میشل عون تاکید کرد: این تنها اتحاد صفوفی است که توسط دشمن و ابزار نظامی آن شکست خورد و امروز تنها ائتلاف می تواند لبنان را نجات دهد.

در 15 خرداد 1361، نیروهای رژیم اشغالگر قدس با ادعای تبدیل شدن لبنان به مرکز عملیات تروریستی علیه آنها، تهاجم سراسری را در جنوب لبنان آغاز کردند و تا بیروت و همچنین اردوگاه های تحت محاصره فلسطینیان در بیروت پیشروی کردند. ارتش رژیم اشغالگر مورد حمله قرار گرفت، فالانژ مارونی مورد حمله قرار گرفت و کشتار فجیعی به نام صبرا و شتیلا روی داد.

این قتل عام خشم و نفرت عمومی را در سراسر جهان برانگیخت و باعث شد نیروهای اسرائیلی از بیروت عقب نشینی کرده و به جنوب لبنان بروند.

اما سرانجام با مقاومت حزب الله لبنان در 25 می 2000، رژیم صهیونیستی پس از 18 سال مقاومت مردم لبنان مجبور به عقب نشینی از جنوب این کشور شد. این روز در لبنان عید مقاومت و رهایی نامیده می شود.

انتهای پیام/