اکران بهاره «خشم مخاطب» دوباره در سینماها/گیشه ها راه اندازی می شود؟ خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت اکران هنوز در سینماها بحرانی است و آمار فروش فیلم در حال افزایش است اکران این نشان دهنده ادامه خشم مردم نسبت به سینماهاست.

اگرچه بسیاری از این وضعیت یادآور بحران کرونا در سینمای ایران است، اما با توجه به آمار و ارقام باید بیشتر نگران استقبال از فیلم‌ها در آن زمان بود. پاساکرونا بیا با هم باشیم.

امیرحسین علم الهدی، اقتصاددان سینما در یادداشتی تحلیلی در بررسی اجمالی آمار رسمی ارائه شده از وضعیت اکران سینماها نوشت: دو ماه از ابتدای قرن جدید این اتفاق افتاده و برای سینمای ایران با نگاهی به آمار اجرای دو ماهه، وضعیت بحرانی سینما را نسبت به نیمه دوم دهه نشان می دهد. ۱۳۹۰ بهتر است دولت و گردانندگان سینما فکری اساسی برای مدیریت این بحران کنند!

از سال 2016 تا 1401 بیایید سینمای ایران را در فروردین و اردیبهشت ببینیم (به جز سال 1399 که این دو ماه سینما برای پاندمی کرونا بسته شد) چه تعداد فروش و مخاطب داشت:

بر اساس همان آمار ارائه رسمی درج کنید نوشته شده در گزارش سالانه سازمان و نظام سینمایی کشور مدیریت فروش و اکران در سینما، بیایید به وضعیت تعداد تماشاگران در دو ماه اول هر سال بدون توجه به ارقام ثبت شده در باجه بلیط فروشی تصویر واضح تری از «تعداد تماشاگران» سینمای ایران در فصل بهار 1401 برنده شدن؛

اخیر: آمارها وضعیت کلی سینما در سال جاری را نشان می دهد و کاهش نزدیک به 5 میلیون تماشاگر در سال جاری نسبت به سال 1398 موید این است که سینما در شرایط اضطراری قرار دارد و با توجه به شرایط بحرانی اقتصادی «سینما» در صورت تمهیدات مدیریتی لازم. به بحران سینما فکر کنید، پیش بینی 8 تا 10 میلیون بیننده برای سینما در سال جاری دور از ذهن نیست و این آمار با فروش 8 میلیونی به سال 1392 برمی گردد!