تعداد کشته شدگان تیراندازی در تگزاس به 21 نفر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی نیوز، منابع خبری محلی گزارش دادند که صدای تیراندازی در مدرسه ابتدایی «راب» در «اولد» تگزاس شنیده شد.

در این تیراندازی 19 دانش آموز و دو معلم کشته شدند. سه نفر دیگر نیز به شدت مجروح شدند که حال عمومی آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

تیراندازی در ساعت 12:15 ظهر به وقت محلی رخ داد و مظنون تیراندازی مردی 18 ساله بود. پلیس ضارب را کشت.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این تیراندازی گفت: «امید داشتم وقتی رئیس جمهور شوم جنایت دیگری را شاهد نباشم.

وی افزود: ما چیز زیادی از اتفاقات رخ داده نمی دانیم، اما می دانیم که بسیاری از خانواده ها دیگر فرزندان خود را نخواهند دید.

رئیس جمهور گفت: “این ایده بدی است که یک جوان 18 ساله وارد یک مغازه اسلحه فروشی شود و یک تفنگ تهاجمی بخرد.”

این بمب گذار انتحاری اندکی بعد از ظهر در بیرون یک مرکز استخدام پلیس ایالات متحده در کیساک رخ داد که بر اثر آن حداقل 12 نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

در تیراندازی خونین روز شنبه در آمریکا در شمال ایندیانا چندین نفر زخمی شدند. پلیس آمریکا اعلام کرد که این حادثه نتیجه درگیری بین دو باند جنایتکار بوده است.

بر اثر تیراندازی در یک جشن در جنوب کالیفرنیا یک نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.

در تیراندازی پنجشنبه گذشته در شیکاگو دو نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند. شنبه گذشته نیز در تیراندازی خونین در بوفالو نیویورک 10 نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

آزادی خرید و فروش اسلحه و حمل آن عامل اصلی این قتل ها در این کشور است. علیرغم مخالفت آشکار مقامات با قوانین جاری مربوط به حمل و فروش سلاح گرم، لابی های قدرتمند اسلحه در ایالات متحده امکان ایجاد تغییراتی برای محدود کردن این سیاست ها را مسدود کرده اند.