بحران سالمندی در سی سال آینده خود را نشان خواهد داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حبیب الله بور بور رئیس تخته مدیر انجمن ملی خیریه گفتگو وی به خبرنگار مهر گفت: بر اساس آمار ارائه شده طی 25 تا 30 سال آینده حداقل 30 میلیون سالمند معلول خواهیم داشت. که نیاز به هزینه های پزشکی و همچنین نگهداری با توجه به جواب منفی کودک بیاورید خانواده ها و کاهش چشمگیر نرخ ازدواج جوانان بالای 50 درصد، دیگر کسی برای حمایت نخواهند داشت. اگر از امروز و به جلو اگر بینی لازم مانند کشورهای صنعتی نباشد به فاجعه و بحران اجتماعی تبدیل می شود.

بور بور وی افزود: به عنوان مثال در گروهی که یکی از اعضای مؤسس خیریه کشور است، حدود 2000 سالمند طرد شده یا رها شده از سوی خانواده وجود دارد که کارت ملی و شناسنامه ندارند و به آنها خدمات داده می شود. توسط تقریباً 1000 کارمند در این استراحتگاه، و اگر سالمندان بخواهند خصوصی و در خانه بمانند، به دو مراقب نیاز دارند.

رئیس تخته مدیرعامل مجمع خیرین کشور ادامه داد: برای جلوگیری از بحران سالمندی، انجمن خیریه کشور دو سال پیش پیشنهاد انجام مطالعاتی را داده بود. تحقیق و انفرادی انجام دهید خیری هزینه ها پوشش داده شده است. پس از دو سال کار مطالعاتی بین کشورهایی مانند بریتانیا، فنلاند، سوئد و یم، به این نتیجه رسیدیم که این کشورها حدود 100 سال پیش روی این موضوع کار کرده و برنامه‌های تحقیقاتی و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند که اگر دچار بحران سالمندی شوند. مشکلی نخواهند داشت .

بور بور با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده پیشنهاد ایجاد بانک زمان ضروری است. این بدان معناست که مردم با توجه به مشاغل جوانی و ساعات بیکاری، بخشی از وقت خود را صرف خدمت به سالمندان نیازمند تایید شده در سیستم می کنند. بانک زمان پرداخت. راستی وقتی به این کار محول می شوند باید با توجه به نسبت اشتغالشان در نرم افزار ثبت شود. این خیرین و گیرندگانی که از مراجع ذیصلاح نظام تایید شده اند، در صورت اهداء کننده بودن می توانند از خدمات لازم بهره مند شوند.

بور بور رجوع به نرم افزار شود نذر تخصصنرم افزار می گوید نذر تخصص سازماندهی و ثبت خدمات پزشکان داوطلب سازمان نظام پزشکی به نیازمندان می باشد صعب رفتار انجام دادن؛ این سرویس در اپلیکیشن ارائه شده است بانک زمان منتقل شود تا حقوق این افراد نیز محفوظ بماند.

بوربورن گفت: «مید طرح است نذر تخصص و بانک زمان که توسط انجمن خیریه کشور و سازمان نظام پزشکی تهران در آینده برگزار می شود ان شا الله در سراسر کشور توسط مسئولین و رئیس جمهور محترم رونمایی خواهد شد.

رئیس مجمع خیرین کشور در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر وزیر بهداشت از مجمع خیرین کشور و 15 نهادی که در طول اپیدمی کرونا تلاش‌های ارزنده‌ای انجام دادند، تجلیل شد. در این دیدار مقام ارشد وزارت بهداشت و درمان و رفتار آقای عین اللهی با کمک پزشکان آنلاین مسئوليت یادگیری اجتماعی بیاورید و زیر خط کشید.