ماموریت محیط زیست و وزارت امور خارجه برای حل معضل آلودگی هوا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع)، اجرای عدالت و مبارزه با فساد مهمترین تعالیم پیشوای دین، او خود را شیعه می دانست و همه دولتمردان را به اقامه آن فرا می خواند.

رئیس جمهور گفت: همه خوبی ها در عرصه فکر، اخلاق و رفتار در پرتو امام عادل شکل می گیرد و همه خادمان مردم باید با اجرای عدالت جلوه این ولایت دروغین را به نمایش بگذارند.

وی در ادامه سخنان خود بر لزوم پرداخت به موقع برای خرید گندم از کشاورزان تاکید کرد و افزود: کشاورزان عزیز با تلاش خود امنیت غذایی کشور را تامین می کنند و دولت به وظیفه خود در خرید تضمینی و پرداخت به موقع عمل می کند. “

رئیسی هوای پاک را حق الناس دانست و به افزایش آلودگی هوا در استان های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: سلامت مردم مشکلی حیاتی است و آلودگی هوا برای مردم غیرقابل تحمل است.

وی گفت: مردم نمی توانند هر روز شاهد چنین وضعیتی باشند و از دولت انتظار داشته باشند که موضوع را جدی بگیرد.

بر این اساس وی به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر امور خارجه دستور داد تا با مذاکره با کشورهای همسایه که منشا و منبع آلاینده ها هستند، موضوع را بدون تاخیر حل کنند.

رئیسی در آخرین بخش از سخنان خود افزایش کمک های مسکن را گامی در جهت حفظ توان مالی مردم دانست و از این تصمیم هیئت پول و اعتبار تشکر کرد و به تصمیمات مشابه در سایر حوزه ها اشاره کرد.