اعتراف دسته جمعی صهیونیست ها به نابودی قریب الوقوع اسرائیل / آیا شمارش معکوس برای نابودی صهیونیسم آغاز شده است؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، نابودی رژیم جعلی اسرائیل هدف همه حامیان فلسطین به ویژه محور مقاومت در منطقه است که دهه هاست برای رسیدن به این هدف تلاش کرده اند. در سال های اخیر و با توجه به تغییر معادلات درگیری با رژیم صهیونیستی، فلسطینی ها به این نتیجه رسیده اند که اشغال سرزمین های فلسطین توسط اسرائیل موقتی است و به زودی پایان خواهد یافت.

اما در کنار فلسطینی ها، گفتمان نابودی اسرائیل در میان خود صهیونیست ها نیز رواج دارد و آنها انتظار پایان رژیم خود را در آینده نزدیک ندارند. جده لوی، کارشناس و نویسنده صهیونیست در این زمینه معتقد است که هیچکس نمی تواند جلوی روند خودباختگی و فروپاشی اسرائیل را از درون بگیرد و سرطان اسرائیل به مرحله نهایی خود رسیده است و هیچ راهی برای درمان آن وجود ندارد. . بنی موریس مورخ صهیونیست نیز در این باره گفت: «اسرائیل» جایی است که خورشید در آن غروب می کند و به زودی شاهد انحلال و فروپاشی آن خواهد بود. در سالهای آینده این اعراب و مسلمانان هستند که پیروز خواهند شد و یهودیان در سرزمین در اقلیت خواهند بود، به طوری که یا رانده می شوند یا کشته می شوند.

اما جدای از کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست، رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل نیز بارها نسبت به خطراتی که این رژیم را تهدید می کند، هشدار داده اند. ایهود باراک، نخست‌وزیر وقت اسرائیل، در بیانیه‌ای گفت که می‌ترسد اسرائیل در معرض نفرین دهه هشتم قرار گیرد که در گذشته دیگر «دولت‌های یهودی» را گرفتار کرده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل در سال 2017 اعلام کرد که تلاش می کند اسرائیل را به صدمین سالگرد تولدش برساند، اما این کار آسانی نیست. زیرا هیچ “دولت” یهودی تا به حال بیش از 80 سال زندگی نکرده است. این همان چیزی است که نفتالی بنت، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی نسبت به آن هشدار داده است.

بنی گانتز، وزیر جنگ اسرائیل، یکی دیگر از مقامات اسرائیلی است که درباره آینده اسرائیل هشدار داده و گفته است که ترس از تسلط فلسطین بر «اسرائیل» در آینده اغراق آمیز نیست و اسرائیل در سال های آینده کوچک خواهد شد. دو شهر غدیره و الخدیره است. یوآل دیسکین، رئیس سابق شاباک نیز اعلام کرد که اسرائیل برای نسل بعدی باقی نخواهد ماند.

البته به رسمیت شناختن بی ثباتی رژیم صهیونیستی به کارشناسان و مسئولان این رژیم محدود نمی شود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که سخت برای بازگرداندن رژیم های عربی به حالت عادی با رژیم اشغالگر صهیونیستی تلاش کرده است، گفت که معتقد است اسرائیل در نهایت محو خواهد شد.

علاوه بر این، روزنامه نگاران، روشنفکران و نویسندگان صهیونیست نیز نگرانی های مشابهی را ابراز کرده اند. این نگرانی در میان مقامات و فرماندهان ارتش اسرائیل نیز مشهود است. در همین راستا ژنرال شائول آریل، افسر ذخیره ارتش اسرائیل اعتراف کرد که اسرائیل نتوانسته رویای صهیونیسم را محقق کند و در آستانه از دست دادن آن است.

آری شفیط روزنامه نگار صهیونیست نیز معتقد است که اسرائیل در حال مرگ است و هیچکس نمی تواند جلوی نابودی آن را بگیرد. ناظران معتقدند علاوه بر رویکرد کلی مسئولان و کارشناسان و همچنین شهرک نشینان صهیونیست به آینده این رژیم و خطر نابودی آن، بهتر است شاخص ها و دلایل منطقی فروپاشی قریب الوقوع رژیم صهیونیستی بررسی شود:

– اولین دلیل نگرانی صهیونیست ها از نابودی اسرائیل مربوط به پاره پاره شدن مزمن داخلی و عدم رهبری منظم این رژیم است که پیامدهای آن را در مقطع کنونی به خوبی نشان می دهد. جایی که صهیونیست‌ها در سال‌های اخیر در سیاست شکست‌های سختی مانند تشکیل کابینه داشته‌اند و آن‌طور که مقامات رژیم هشدار می‌دهند، کابینه کنونی به رهبری نفتالی بنت که پس از کشمکش‌ها و مناقشات فراوان تشکیل شد، نتوانست چندان دوام بیاورد. می تواند در چند هفته آینده

بحران سیاسی ادامه دار در سرزمین های اشغالی از مارس 2019 منجر به چهار انتخابات متوالی شده است که در آن کابینه نتیجه در وضعیت باثباتی قرار ندارد. کارشناسان اسرائیلی معتقدند کابینه نفتالی بنت یکی از جدی ترین شاخص های ضعف اسرائیل در دوران اخیر است. چون اکثریتی وجود ندارد و حتی یک نماینده به راحتی می تواند کل کابینه را کنترل کند و هر وقت بخواهد سرنگون کند. علاوه بر این، حتی نخست وزیر نیز به عنوان رئیس دفتر، تنها 6 کرسی از 120 کرسی را به دست آورد.

ناظران صهیونیستی بر این باورند که نفتالی بنت دیگر قادر به کنترل کابینه خود نیست و هر یک از اعضای آن به صلاح خود عمل می کنند.

– رژیم صهیونیستی امروز از فقدان رهبران شایسته ای رنج می برد که بتوانند با تهدیدات موجودیتی که این رژیم با آن مواجه است مقابله کند. ناظران صهیونیست خاطرنشان می کنند که اکنون سیاستمداران فاسد و فرصت طلب بر ارکان قدرت رژیم صهیونیستی تسلط دارند و برای دستیابی به منافع و قدرت این رژیم دست به هر کاری می زنند. افرایم گانور، پژوهشگر سیاسی صهیونیست، وضعیت اسرائیلی ها را این گونه توصیف می کند: در حال حاضر اسرائیلی ها زمین را زیر پای خود می لرزاند و بسیار عصبانی و نگران می ایستند و جامعه متلاشی شده را تماشا می کنند. آنها منتظرند تا منجی پیدا شود تا آنها را از آتش نفرتی که تمام اسرائیل را می سوزاند بیرون بیاورد.

این همان چیزی است که بنیامین نتانیاهو احساس کرد و هشدار داد. نتانیاهو خطاب به اعضای کابینه بنت به ائتلاف بنت گفت: «شما کسی هستید که هویت یهودی را تضعیف می‌کنید، بروید در خانه بنشینید، شما ضعیف هستید، در برابر ایران ضعیف هستید و وقتی دولت اسرائیل ضعیف می‌شود». قوی تر می شود و اسرائیل به رهبری قوی نیاز دارد.

فقدان روحیه و اعتماد در میان پرسنل نظامی اسرائیل

هرکس اوضاع نظامی رژیم صهیونیستی را رصد کند به خوبی می داند که عناصر ارتش این رژیم صهیونیستی هیچ تمایل و انگیزه ای برای به خطر انداختن جان خود ندارند. آنها از ضرر و زیان در هر جنگی بسیار می ترسند. این امر منجر به تکیه کامل ارتش اسرائیل به نیروی هوایی خود شد که صهیونیست ها را فریب داد و منجر به شکست بزرگ اسرائیل در جنگ ماه مه گذشته علیه فلسطینیان شد.

در این جنگ ارتش اسرائیل تمایلی به انجام عملیات زمینی در مرزهای نوار غزه نداشت و مقاومت فلسطین از این ضعف اسرائیلی ها به خوبی استفاده کرد. اسحاق برک، افسر ذخیره ارتش اسرائیل، با انتقاد از روحیه ضعیف عناصر ارتش و حساسیت آنها نسبت به تلفات، خاطرنشان کرد که سربازان اسرائیلی به فرماندهان خود اعتماد ندارند و هیچ اقدام جدی برای سازماندهی آنها انجام نشده است. سوالی که می تواند اسرائیل را به ورطه نابودی بکشاند.

گسترش الگوی مقاومت در فلسطین

– این وضعیت ناپایدار در جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در سطوح مختلف با نگرانی صهیونیست ها از افزایش مقاومت فلسطین و گسترش ایدئولوژی ضد صهیونیستی در میان فلسطینی ها همزمان است. این در نبرد شمشیر سال گذشته به خوبی نشان داده شد و اسرائیلی ها اعتراف کردند که قدرت بازدارندگی خود را از دست داده اند. همچنین چند سالی است که رژیم صهیونیستی دیگر نمی تواند با اجرای سیاست ترور یا استراتژی جنگ بین جنگ به اهداف خود دست یابد. به ویژه گروه های مقاومت فلسطینی از لاک دفاعی خارج شده و در مرحله تهاجمی قرار دارند و اسرائیل به خوبی می داند که هرگونه رفتار تهاجمی در سراسر فلسطین مانند حمله به بیت المقدس و مسجد الاقصی باقی نخواهد ماند. بی پاسخ.

اما خطرناک ترین چالش پیش روی صهیونیست ها، موفقیت مقاومت در اتصال مناطق مختلف فلسطین است. در حالی که رژیم صهیونیستی از زمان تشکیل این رژیم جعلی تلاش زیادی برای انزوا و جداسازی مناطق مختلف فلسطین از یکدیگر داشته است، اما اکنون می بیند که همه فلسطینی ها در یک دایره متحد شده اند و بنابراین هر فلسطینی در هر کجای این کره خاکی و… حتی خارج از فلسطین نیز تهدیدی برای اسرائیل است. به خصوص که ساکنان قدس و حتی سرزمین های اشغالی در سال 1948 با مشاهده شهامت فلسطینیان نوار غزه و کرانه باختری، انگیزه بیشتری برای مقابله با اشغالگران پیدا می کنند.

همه این خطرات مصادف است با افزایش چشمگیر قدرت محور مقاومت در منطقه که اسرائیل را از هر سو محاصره کرده است و این موضوع جبهه داخلی رژیم صهیونیستی را با ده ها هزار موشکی که می تواند در اعماق آن شلیک می کند، مواجه کند. سرزمین های اشغالی آسیب پذیر باشند. رژیم صهیونیستی اکنون در شرایطی است که می بیند قادر به توقف پروژه هسته ای ایران نیست. در عین حال، متحد آمریکایی اسرائیل نشان داد که پس از خروج نیروهایش از افغانستان و همچنین رفتارش در بحران اوکراین قابل اعتماد نیست.

همه موارد فوق رژیم صهیونیستی را در خطر موجودیت بزرگ قرار داد و صهیونیست ها را به سرنوشت محتوم خود پذیرفت. به طور کلی نمی توان لحظه دقیق نابودی کامل رژیم غاصب اسرائیل را مشخص کرد، اما شاخص ها به خوبی نشان می دهد که این رژیم در حال پایین آمدن از سراشیبی است و نابودی آن دیری نخواهد برد.

انتهای پیام/