پل آزادی افتتاح شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، گذرگاه فرهنگی هنری «پل آزادی» دیروز سه شنبه سوم خردادماه با حضور علی اصغر جعفری رئیس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جعفرپور افتتاح شد. معاون موزه و چند تن از مسئولان، کارشناسان و علاقه مندان این موزه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد.

این گذر فرهنگی و هنری شامل غرفه‌های نگارخانه، معرق و منبت، سرو رادیویی، داده‌های نمای «خرمشهر»؛ «از اشغال تا آزادی»، انتشارات سرو و نسخ خطی خرمشهر و دفاع مقدس است.

از دیگر قسمت های جالب این گذر فرهنگی، کارگاه های نقاشی، منبت کاری، مجسمه سازی، سفال و حجم است که توسط هنرمندان این رشته زیر نظر راما وزیری، مدیر موزه غار وزیری برگزار می شود.

استاد خوشنویس محمدعلی مشایخی نیز نقاشی های دیواری می کشد که خاطرات آن روزها را برای رهگذران زنده می کند.

همچنین اجرای تئاترهای خیابانی در حوزه دفاع مقدس با تاکید بر حماسه آزادسازی خرمشهر و قهرمان دزفول و برنامه های موسیقی خیابانی از دیگر عناصر این گذر فرهنگی و هنری است.

این نمایشگاه که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عباس آباد برپا می شود، بین ایستگاه های مترو همت و حقانی و در چهارراه کتابخانه ملی، باغ کتاب و پل طبیعت واقع شده است که از دوم خردادماه برگزار می شود. به 6. ، از ساعت 9 الی 16 باز خواهد بود.

با توجه به افزایش آلودگی هوا در پایتخت و با توجه به ناسالم و خطرناک بودن وضعیت آلودگی در اکثر نقاط تهران، این رویداد فرهنگی در روز 4 خرداد برگزار نمی شود.