رایزنی وزیر برق عراق با مقام ایرانی – اخبار غرب آسیا – اخبار بین الملل تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، منابع عراقی به دیدار «عادل کریم» وزیر برق با یک مقام ایرانی اشاره کردند.

وزارت برق عراق در بیانیه ای اعلام کرد: عادل کریم وزیر برق عراق معاون وزیر نفت ایران را پذیرفت و در جریان آن بدهی گاز عراق به ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر برق عراق در این دیدار به تلاش های دولت عراق از جمله نخست وزیر و وزارت برق عراق برای بازپرداخت بدهی گاز ایران اشاره کرد.

وی گفت: تلاش های عراق در این زمینه با پارلمان و همه طرف های ذیربط ادامه دارد و از هر موضوعی که همکاری مشترک بین دو کشور را ارتقا دهد مورد حمایت قرار می گیرد.

وزیر برق عراق تاکید کرد: دو کشور شرایط سخت یکدیگر را درک می کنند. ایران بازپرداخت بدهی در سال 2020 را به دلیل عدم تصویب به موقع بودجه درک می کند و عراق وضعیت داخلی ایران و نیاز آن به برق و قطع خطوط برق از عراق و همچنین تحریم های ایران را درک می کند. ما این شرایط تحریم را در دهه 90 تجربه کردیم و امیدواریم تحریم ها علیه ایران برداشته شود.

دو طرف فعالیت شرکت های ایرانی در صنعت انرژی عراق را بررسی کردند و در این راستا وزیر برق عراق عملکرد و کیفیت کار این شرکت ها را ستود.

عادل کریم خواستار افتتاح شعب و دفاتر رسمی شرکت های ایرانی در عراق شد و گفت: استاندارد، دقت و سرعت عمل برای وزارت برق عراق مهم است.

پیش از این عادل کریم وزیر برق عراق در مقر وزارت برق در بغداد با محمدکاظم الصادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق دیدار و گفت و گو کرد و تمدید قراردادهای فنی بین دو کشور مورد مشورت قرار گرفت.

او قول داده بود بدهی واردات گاز ایران را به زودی بازپرداخت کند.

انتهای پیام/