مردم لامرد همیشه در ساختن اماکن متبرکه پیشگام بوده اند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حسین زاده پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات شهرستان لامرد در خصوص تاثیر ماندگار نهضت اهل بیت(ع)U) و بر لزوم کمک به این جریان تاکید کرد.

فرمود: راه اهل بیت(ع)U) باید خوب تبیین شود و کار اهل بیت، حرکت و مسیرشان تمدنی است.

امام جمعه لامرد گفت: مردم منطقه لامرد در حال ساخت و ساز هستند وساز اماکن مقدس همیشه پیشگام بوده و هستند.

حجت الاسلام حسین زاده گفت: در این حرکت تمدنی باید تلاش کرد و کارها به صورت سازمانی و گروهی و با نظم خاصی انجام شود.

وی بیان کرد: باید همراه با تشکیلات در حرکت تمدنی پیش برویم و در راه شهدا گام برداریم.

وی افزود: شهر لامرد یک شهرک یکپارچه است و در مرحله ساخت و توسعه حرم است. های اهل بیت (U) اهل سنت هم درگیر هستند و کمک می کنند.

وی در پایان از مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات خواست اقدام کنند. وکارهای قابل توجه.

در ادامه یکی از اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس در این جلسه گفت: از طرف مردم شهرستان لامرد برای همراهی درطرح با تشکر از شما ساختمان سبک و قدردانی م. انجام دادن

شجاعیان گفت: در طرح احداث صحن حضرت زهرا(س)س) به جوارحرم امام علی (U) در نجف اشرف با زیربنای 220 هزار متر مربع در حال تکمیل است و در روز عید غدیر خم به بهره برداری می رسد.

او به پروژه توسعه حرم امام حسین (ع) رفت.U) اشاره کرد و گفت: بارگاه حضرت زینب(س)س) در کربلای معلی در محوطه خیمه گاه تل زینبری بازیربنای 165 هزار متر مربع در حال حاضر ساخت و ساز است و یکی از پروژه های بسیار سختی است که سازه بتنی آن در سه طبقه به اتمام رسیده و استان فارس نیز در این مهم نقش بسزایی داشته است.

حجت الاسلام حاجی زاده نماینده روحانیت نیز در این خصوص گفت: باید به اماکن متبرکه توجه جدی داشته باشیم و دشمن در صدد تحریف امور دینی است.

وی افزود: دشمن به دنبال ایجاد شبهه در اعتقادات دینی است که باید جهاد را تبیین کرد و ذهن جوانان را به طرف مقابل کشاند.

وی افزود: باید حقایق تبیین شود و نباید به حوزه عتبات که منتسب به اهل بیت است عقب نشینی کنیم.U) شرق.

وی ادامه داد: نباید نسبت به بازسازی اماکن مذهبی بی تفاوت و سطحی بود نگر باید مواظب باشیم چون به مرور زمان از واقعیت ها دور می شویم و وقتی نوبت به بازسازی می رسد، بسیج و سپاه، روستاها و کمون ها باید کمک کنند تا این مهم پایان یابد.

در ابتدای این مراسم عبدالله حیدری پور سرپرست عتبات عالیات شهرستان لامرد گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه کرد و گفت: مردم شهرستان لامرد نزدیک به 300 صندوق برای تشکیل وام و خرید یک متر زمین دارند. از بارگاه حضرت زینب س آموزش دید و در کربلا شرکت کرد اند.

وی گفت: سال گذشته 24 تن سیمان و تعدادی نیروی فنی برای بازسازی حرم های مطهر از عتبات عالیات غفلت کرد اند لامرد یکی از شهرهای پیشرو در این منطقه است.

در این مراسم از محمود صابری زاده به عنوان معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لامرد معرفی شد.