اجرای طرح عملیات شهید سلیمانی با نگاه مردم / تفکری که حذف شدنی نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام غلامحسین حقانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص عملیات شهید سلیمانی اظهار داشت: دغدغه مقام معظم رهبری در مورد شهید سلیمانی و همه برنامه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بحث مردمی سازی است.

“”

حجت الاسلام حقانی گفت: سازمان تبلیغات نهادی مردم محور است و شبکه هایی که دارد; افرادی از جمله شبکه مساجد، گروه های مذهبی، گروه های جهادی، مبلغان، روحانیون و غیره حضور دارند.

مردم در خط مقدم عملیات شهید سلیمانی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد: بر این اساس کمیته هایی تشکیل و برنامه ریزی شد. ?? تلاش کردیم ستادهای مردمی با قدرت کار کند.

وی گفت: استان کرمان زادگاه، خاستگاه و آرامگاه شهید سلیمانی است. همین امر باعث شد که سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان را به عنوان مسئول این عملیات انتخاب کند.

حجت الاسلام حقانی با اشاره به اینکه پروژه های مردمی در این حوزه در سراسر کشور و استان کرمان جمع آوری شده است. آوردن می توان گفت: در واقع برنامه شهید سلیمانی شامل اجرای این طرح ها می شود.

وی در خصوص مناطق طرح عملیاتی شهید سلیمانی گفت: این طرح می تواند در همه حوزه ها محور داشته باشد. مثلاً در زمینه فرهنگی، می تواند از یک مراسم کوچک در یک مسجد تا یک یادبود بزرگ در یک استان باشد. در واقع محوطه های این طرح نه کف دارد و نه سقف.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد:آره “اوج” که در سازمان اتفاق می افتد. اعتقاد بر این است که مربوط به حاج قاسم است و در روز شهادت تمام می شود. طرح “ماهواره اوج برای خدمت به مساجد به مردم است.

حجت الاسلام حقانی گفت: طرح «عملیات شهید سلیمانی» در حوزه هایی مانند موکب ها، هیئت ها، تاریخ شفاهی، اعزام کاروان به استان کرمان، آموزش راوی از مدرسه حاج قاسم و… پیگیری می شود.

وی گفت: همچنین در قالب این طرح دستی سلام در مدرسه حاج قاسم تولید می شود. ما نباید شهید سلیمانی را یک سرباز ساده معرفی کنیم، زیرا شهید سلیمانی یک مکتب است و باید همه ابعاد وجودی او را منتشر کنیم. در این حوزه تولید محتوا و تولید رسانه ادامه دارد.

ما اجرای افکار مردم را تسهیل می کنیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با تاکید بر اینکه محدوده و چارچوب خاصی برای حوزه های پروژه شهید سلیمانی تعریف نکرده ایم، افزود: هدف ما این است که چارچوب را از این طرح، دغدغه های مردم و بر اساس آن استخراج کنیم. که مردم پروژه را دنبال می کنند می توانند و ما در سازمان تبلیغات اسلامی می توانیم این موضوع را تسهیل کنیم.

هدف ما استخراج چارچوب این طرح از دل مردم است و بر این اساس مردم اجرای طرح را پیگیری می کنند و ما سازمان تبلیغات اسلامی می توانیم این امر را تسهیل کنیم. وی در خصوص مدت زمان اجرای طرح عملیات شهید سلیمانی گفت: برنامه های اصلی این طرح از 18 تا 23 دی ماه برگزار می شود، اما لازم به ذکر است که اجرای طرح به این محدود نمی شود. دوره و تاریخ می تواند نقطه شروع عملیات در سال آینده باشد.«به نتیجه برسید.

حجت الاسلام حقانی گفت: چون 13 دی ماه سالروز شهادت سردار سلیمانی است. البته مهمترین برنامه ها در دوره مذکور شکل می گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در خصوص استفاده از ظرفیت های زنان و کودکان در این حوزه گفت: قرار است جلساتی با برنامه های فعال در حوزه کودک برگزار شود که به عنوان مثال و برنامه ?? انجام دادن. در واقع طرح ها و ایده ها توسط آنها به ما ابلاغ می شود. ما قصد نداریم از طرف آنها برنامه ریزی کنیم ?? زیرا اینگونه است که حاکمیت مطرح می شود.

وی خاطرنشان کرد که احتمال علاقه وجود دارد گیر جشنواره «حرف آورد» ظرفیت جدی در حوزه بانوان دارد، ادامه داد: در حوزه کودک و نوجوان می توان در قالب مسابقات طراحی، نقاشی و قصه گویی کار کرد. آژانس تبلیغاتی گروه کودک برای این گروه سنی در سراسر کشور تولید محتوا می کند.

حجت‌الاسلام حقانی گفت: مردم باید بگویند چه می‌خواهند بکنند و ما این طرح را تسهیل می‌کنیم. ?? ما مجری افکار مردم می شویم. این منافاتی با سایر اقدامات در این زمینه ندارد. یک کارمند ارشد می تواند طرح هایی را متصور شود که دو موضوع کاملاً متفاوت با طرح عملیات شهید سلیمانی است.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت سایر استان ها و تعامل با آنها گفت: کل کشور منطقه بندی شده و کرمان به عنوان مسئول عملیات حاج قاسم معرفی شده است. همه استان‌ها در این زمینه فعال بوده‌اند، اما تعامل خوبی بین استان کرمان و استان‌های همجوار مانند هرمزگان می‌تواند شکل بگیرد.

حجت الاسلام حقانی با اشاره به سفر زائران به کرمان در روز میلاد شهید سلیمانی گفت: آنها در شهر کرمان تاسیس می شود. هرمزگان هم نگاه قوی دارد و می توان از این توانایی استفاده کرد.

با توجه به امکان استفاده از ظرفیت کشورهای جبهه مقاومت برای اجرای طرح عملیات شهید سلیمانی در این بین بین المللی بیانیه: ماموریت های بین بین المللی چندان در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی نیست. البته در شهر کرمان یک کرسی عمومی وجود دارد بین المللی همچنین شکل گرفته است که از ظرفیت های مردمی کشورهای دیگر که در سالگرد شهادت وارد کرمان می شوند در سنجش گفت و گو، تفاهم و انتقال تجربیات استفاده شود.

دشمنان باید برای از بین بردن سلیمانی وارد جنگ شوند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: بحث بین بین المللی این کار جدی است و بنیاد حاج قاسم میدان دید بین المللی و آژانس تبلیغاتی یکی از سازمان های درگیر است.

وی در خصوص اقدام برخی شبکه های اجتماعی در حذف مطالب با محتوای شهید سلیمانی گفت: کلمه سردار دل اکلمه بسیار درستی است. حذف یک فکر از ذهن انسان ها و جوامع بشری با حذف فیزیکی آن در فضای مجازی امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام حقانی گفت: نه تنها تصویر یا نامی از حاج قاسم متولد شد، بلکه مکتب، تفکر مقاومت و پذیرش حاج قاسم در ذهن اکثر مردم دنیا شکل گرفت. حتی دشمنان حاج قاسم هم او را خوب می شناسند.

با این فکر میزبان با حذف عکس های شهید سلیمانی نمی توانند این فکر را از بین ببرند و باید با این فکر مبارزه کنند و فکری جایگزین برای او بیابند. او گفت: آنچه مهم است این است. این فکر را در ذهن تربیت کنید میزبان با حذف عکس های شهید سلیمانی نمی توانند این فکر را از بین ببرند و باید با این فکر مبارزه کنند و فکری جایگزین برای او بیابند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: چون تفکر شهید سلیمانی “خوب” است، نمی توانند جایگزینی برای او پیدا کنند. دشمنان هر چقدر هم تلاش کنند می توانند کار رسانه های انقلابی و حزب الله را سخت کنند اما نمی توانند جلوی آن را بگیرند.

وی گفت: ماهیت کار رسانه های دشمن دروغگویی، اتهام زنی و تهمت است اما چنین مواردی در کار رسانه ما وجود ندارد.

حجت الاسلام حقانی گفت: این سختی کار رسانه های جریان انقلابی را متنوع می کند که اتفاقا باعث رشد ما می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: حاج قاسم سلیمانی آ تأمل می کند و بنا به جهت، شاگرد مکتب امام خمینی است. این اندیشه که به دنبال وحدت و اتحاد مردم بود و هدفش دفاع از ولایت بود، می تواند منشأ خیر و برکت بزرگی باشد.

وی گفت: همه استان ها می توانند منشأ خیر و برکت بزرگی برای گسترش این اندیشه باشند. از ظرفیت اهل سنت که عمدتاً به شهید سلیمانی علاقه مند هستند می توان در حوزه مقاومت تحریریه به طور جدی استفاده کرد.