سرمایه گذاری های منفی و رشد اقتصادی پایین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی ظهر شنبه در جلسه ظهر شنبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در محل استانداری زنجان اظهار داشت: این جلسه یکی از مهم ترین جلسات استان است.

وی گفت: شرایط نشان می دهد که نباید به مسیر قبلی رفت و این به دلیل تکانه هایی است که به کشور وارد شده است.

استاندار زنجان به برش استانی برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: متوسط ​​پیش بینی رشد اقتصادی کشور در این برنامه 8 درصد و میانگین پیش بینی شده برای استان زنجان 8.7 درصد است.

افشارچی خاطرنشان کرد: در این برنامه تقسیم بندی هایی صورت گرفته که تمرکز بر حوزه خدمات باشد و رشد بخش کشاورزی از منبع بهره وری باشد و کشاورزی استان از محل انجام شود. بهره وری.

وی بر لزوم استفاده از بهره وری در رشد اقتصادی تاکید کرد و افزود: وظیفه همه مدیران هماهنگی و حل مشکلات به نفع مردم و جامعه است.

استاندار زنجان مشکل مسکن فرهنگیان را برجسته کرد و گفت: مشکل جدی فرهنگیان است و برای حل این گونه مشکلات باید دیدگاه ها متفاوت باشد.

افشارچی با بیان اینکه مدیران باید نسبت به افزایش سطح درآمد و رفاه خانوار در سال آینده جدیت داشته باشند، گفت: رشد اقتصادی باید بر اساس رشد سرمایه گذاران باشد.

در قانون مالی گفت 9000 ردیفی وجود دارد و ادارات و دستگاه ها باید توجه داشته باشند که هدف دریافت بودجه نیست، بلکه هدف باید رشد اقتصادی کشور با استفاده از بودجه های تخصیصی باشد.

استاندار زنجان گفت: در حال حاضر میزان سرمایه گذاری منفی و رشد اقتصادی پایین است و در صورت تداوم مشکلات بیشتر می شود. “