113 بیمار جدید عروق کرونر در بیمارستان های فارس بستری شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباس رضاییان زاده بعدازظهر شنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمار مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۷۲۵ آزمایش انجام شده است. تشخيص مولكولي در آزمايشگاه هاي استان تهيه شد و با بررسي نمونه ها، 440 هزار و 196 بيمار مثبت قطعي شناسايي شدند؛ همچنين از آغاز طرح شهيد حاج قاسم سليماني تاكنون 250 هزار و 734 مورد تست رپيد انجام شده است. انجام شده است که از این تعداد 58 هزار و 541 بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تا امروز 498 هزار و 737 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده اند.

وی با اعلام پذیرش 113 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته، مجموع بیماران مشکوک و مثبت با علائم در حال حاضر در بیمارستان های استان را 1128 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 149 بیمار به دلیل وخامت حالشان. وضعیت جسمانی در بخش مراقبت های ویژه مراقبت های ویژه دریافت کنید.

دکتر رضاییان زاده در ادامه فوت 6 استان دیگر بر اثر این بیماری در روز گذشته را اعلام کرد که مجموع جان باختگان ناشی از کوید 19 از ابتدای اپیدمی این بیماری به 7229 نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه همچنین از بهبودی 486 هزار و 954 نفر از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: از بیمارستان‌ها یا انزوای خانگی ترخیص شده‌اند.

وی مجموع دوزهای تزریقی واکسن کرونا در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز را از ابتدا تا به امروز 5 میلیون و 877 هزار و 703 دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد 3 میلیون و 140 هزار و 505 دوز است. دوز دوز اول و 2 میلیون و 695 هزار و 289 دوز دومین دوز واکسن است.

این مسئول دانشگاه با هشدار به اینکه با توجه به روند کاهشی این بیماری در روزهای اخیر با کاهش حساسیت و ساده انگاری برخی افراد جامعه مواجه هستیم، از مردم خواست به استفاده از ماسک توجه کنند چرا که علاوه بر واکسیناسیون، سلامت حروف را نیز باید رعایت کرد.

دکتر رضاییان زاده با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از افراد واکسن کرونا را دریافت کرده اند، از سایر افرادی که واکسن دریافت نکرده اند، خواست هر چه سریعتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.