سند کامل آموزش اتباع خارجی در داخل کشور تنظیم می شود – خبر سمنان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از انمیترا تیموری در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان سمنان گفت: دانش آموزان اتباع بیگانه و پناهنده در کشور در صورت تدوین سند جامعه آموزش اجنبی آینده روشنی خواهند داشت.

وی هدف از تدوین این سند را ساماندهی و مدیریت کیفی امور آموزشی و تربیتی دانشجویان و پناهندگان خارجی عنوان کرد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: حمایت و مشارکت نهادهای امدادی پناهندگان در زمینه نوسازی و تجهیز مدارس و سایر مسائل می تواند بسیاری از مشکلات را در حوزه اتباع بیگانه حل کند.

محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز گفت: دانش آموزان خارجی در حوزه آموزش با چالش هایی مواجه هستند که باید به آن توجه شود.

وی از جمله مشکلات موجود در بحث سامانه ایدز، کمبود جدی فضای آموزشی در شهرهایی که اتباع خارجی مجاز به اقامت هستند، کمبود نیروی انسانی، افزایش روزافزون دانشجویان خارجی را برشمرد و افزود: این موارد از جمله مواردی است که دغدغه های اصلی اداره کل آموزش و پرورش». اینجا سمنان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با تبریک به همه دستگاه های اجرایی حامی دانش آموزان خارجی گفت: در استان سمنان 9 هزار و 35 دانش آموز خارجی از افغانستان و سایر کشورها در حال حاضر در بیش از 423 مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

در این دستور بر حمایت جهانی آموزش و پرورش در جهت رفع مشکلات موجود و توجه ویژه نهادهای بین المللی و برون سازمانی برای ارائه بهترین خدمات آموزشی ممکن به دانش آموزان خارجی تاکید شده است.

انتهای پیام/ 363 / ع