اعتراض شدید پرسپولیس به داوران: این روند عادی نیست/ اشتباهات اساسی مشکوک است – اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس در نامه ای مفصل به اتفاقات رخ داده در این فصل و دیدار با فولاد خوزستان، نساجی مازندران، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و صنعت نفت آبادان پرداخت. در بازی اخیر وایت در هفته ششم به اوج خود رسید و خواستار توجه به سازمان لیگ و کمیته داوران شد.

اشتباهات چشمگیر داوری در 5 بازی از 6 بازی، همه به ضرر پرسپولیس، کم شدن امتیاز از پرسپولیس و ضرر به دلیل این اشتباهات، وقوع 4 تصمیم مهم داور در یک بازی، همه به ضرر پرسپولیس، دو گل های خورده سالم تا اینجای رقابت ها، دریافت گل با خطای حریف، عدم اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و ادامه دادن کارت زرد به بازیکن پرسپولیس که مرتکب خطای پنالتی شده و چندین بار نادیده گرفتن اشتباهات آفساید تیم مقابل. بارها در چند دقیقه آخر آنچه می تواند منجر به تغییر در نتیجه شود نشان دهنده یک روند طبیعی نیست.

باشگاه پرسپولیس در نامه ای با اشاره به تمامی این موارد از مراجع ذی صلاح خواسته است تا شرایط مساوی را برای برگزاری مسابقات فراهم کنند که طی آن حق هیچ تیمی تضییع نشود و با توجه به اینکه اشتباهات داوری جزء جدایی ناپذیر فوتبال است، شرایط نباید به گونه ای باشد که جایگاه تیم ها و عناوین آنها را در جدول مسابقات تغییر دهد.

پرسپولیس در طول چند سال گذشته همواره با این پدیده مواجه بوده است که به شهادت کارشناسان داوری نتیجه اشتباهات داوری و امتیازات ناشی از آن برایش نامطلوب بوده است. ضمن اینکه در اکثر فصولی که این اتفاق افتاده و پرسپولیس آسیب دیده است، رقبای مستقیمش در تمامی مسابقات از این حوزه بهره برده اند. بنابراین یک پدیده جدید نیست، اما متأسفانه یک عادت است. اما در برخی فصول این مشکل به حدی افزایش یافته است که در مسابقات جاری با آن مواجه شده ایم و علیرغم همه درخواست هایی که داشته ایم این مشکل همچنان پابرجاست.

غیرعادی بودن اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس در بازی های متوالی جای سوال دارد و به همین دلیل از سازمان لیگ فوتبال، فدراسیون فوتبال و کمیته های مربوطه اعم از کمیته و دپارتمان داوری برای رفع مشکل و شناسایی مشکلات فراخوان می دهیم. دلایل آن “.

انتهای پیام/