شناسایی کهکشان های نامرئی مرتبط با آغاز جهان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محققان و اخترشناسان از امواج رادیویی برای عبور غباری که کهکشان ها را پنهان کرده بود، استفاده کردند.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که این کهکشان‌ها در آغاز خلقت بزرگ و متعدد بوده‌اند و تخمین‌های فعلی برای آنها کمتر از واقعیت است.

تلسکوپ فضایی هابل یکی از قدرتمندترین ابزارهای رصد کیهانی است که در دسترس انسان است و قادر است اجرام را در فاصله بیش از 13 میلیارد سال نوری از زمین ببیند. از آنجایی که فضا و زمان بسیار نزدیک به هم مرتبط هستند، اجسامی که در این فاصله قابل شناسایی هستند را می توان در 13 میلیارد سال پیش مشاهده کرد و به ستاره شناسان این امکان را می دهد که به طور مؤثر به گذشته و جهان نگاه کنند.

دو کهکشان تازه کشف شده REBELS-12-2 و REBELS-29-2 نام دارند، و اگرچه نور آنها 13 میلیارد سال طی کرده تا به زمین برسد، این کهکشان ها در واقع بیش از 13 میلیارد سال عمر دارند. -نور زمین. . زیرا به لطف انبساط کیهان، این کهکشان ها اکنون 29 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارند و بنابراین جزو دورترین کهکشان های شناخته شده برای بشر هستند.

کشف این کهکشان ها همچنین سوالات جالب جدیدی را در مورد جهان اولیه ایجاد می کند. ستاره شناسان تخمین می زنند که بین 10 تا 20 درصد کهکشان ها در آغاز خلقت ممکن است در پشت غبار کیهانی پنهان شوند. بنابراین، مدل‌های ما از تکامل جهان ممکن است از واقعیت دور باشد.