پلیس فتا ورود متهم اصلی به سامانه ثبت سفارش خودرو را تایید کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه های قضایی، چهاردهمین جلسه محاکمه 99 متهم پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو با موضوع قاچاق سازمان یافته خودرو به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه با دستور قاضی، متهم حسین سلیمان زاده از گمرک ترخیص شد و اتهامات خود مبنی بر اخلال گسترده در نظام اقتصادی کشور از طریق ساماندهی قاچاق و مشارکت در ایجاد سامانه را رد کرد. از سفارشات خودرو و اظهار داشت: سه بار با رمز سازمان صنعت و معدن وارد سامانه ثبت سفارش خودرو شدم اما این مطالب فقط برای مشتری است. پیدا کردن و هیچ ثبت نام شخصی انجام ندادم.

متهم حسین سلیمان زاده مدعی شد که بدون ثبت سفارش خودرو وارد سامانه شده است در حالی که قاضی به متهم اشاره کرد که شما در ورود 1083 خودرو خلاف قانون نقش داشته اید و در اظهارات قبلی خود اعلام کرده اید که به دلیل تهدید سعید. نوروزی (پسر دایی شما) با رمز وارد سامانه ثبت سفارش خودرو شد.

متهم حسین سلیمان زاده در پاسخ به اظهارات قاضی بار دیگر خاطرنشان کرد: هیچ گونه سفارش خودرو را چه قانونی و چه غیرقانونی ثبت نکرده ام. آرزو دارم که ماشین هم وارد کردم! من مصداق نخوردن و نسوختن دهنم هستم!

نماینده دادستان پس از پایان جلسه با یادآوری تعارضات اظهارات متهم حسین سلیمان زاده در جلسه و جلسه دادسرا گفت: وارد سامانه ثبت سفارش خودرو شوید و پلیس فتا نیز ورود خودرو را تایید کرد. متهم حسین سلیمان زاده وارد سامانه ثبت سفارش خودرو شد.

نماینده دادستان سپس به دیگر اظهارات متهم حسین سلیمان زاده در جلسه بازپرسی اشاره کرد و یادآور شد که وی در دادگاه اعتراف کرده که سعید نوروزی فکر نمی کرد ما موکلانش را تحویل گرفته باشیم. جستجوی مشتری برای خودروهای ثبت نامی، بیایید بیشتر به او گوش کنیم.

وکیل متهمان حسین و وحید سلیمان زاده که به دستور قاضی در صحن دادگاه مستقر شد، گفت: داشتن رمز عبور و ورود به سامانه به منزله ثبت سفارش خودرو نیست و اساساً حوزه کاری موکلان من نیست. برای ثبت سفارش خودرو

این وکیل دادگستری البته ادامه داد: حتی با توجه به موضوع جعل در سامانه ثبت سفارش خودرو برای موکلانم، باید درباره ثبت سفارش 30 خودرو صحبت کنیم نه ثبت سفارش 1083 خودرو.

«علاوه بر نظرات کارشناسی سایر مراجع ذیصلاح، سه جلد نظر کارشناسی از پلیس فتا نیز در این مورد موجود است». این لهجه ای است که نماینده دادستان در پاسخ به این قسمت از صحبت های وکلای متهمان حسین و وحید سلیمان زاده که احساس می کردند پرونده فاقد کارشناسی است!

نماینده دادستان در پاسخ به دفاعیات وکلای متهمان حسین و وحید سلیمان زاده نیز تاکید کرد که در این پرونده طبق اعلام گمرک و سازمان ??، قاچاق بوده و پلیس فتا نیز در سامانه ثبت سفارش خودرو یک جرم جعل را کشف کرد. لذا دلایل وقوع جرم در پرونده در دست رسیدگی موجود است.

در پایان جلسه متهم وحید سلیمان زاده با دستور قاضی برای ارائه آخرین دفاعیات خود به کافه منتقل شد و مدعی شد هیچ گونه سفارش خودرویی برای سعید نوروزی یا شرکت پندار خودرو ثبت نکرده است. توصیه ها این داده ها مربوط به اقلام و کالاهایی غیر از خودرو بود.

قاضی صلواتی در پایان با اعلام ختم این جلسه اعلام کرد: زمان برگزاری جلسه بعدی متعاقبا اعلام می شود.