تولید انبوه 200 میلیارد کلاهبرداری جعلی در استان قم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید محمود میرفیضی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی شکایت 10 نفر از شهروندان مبنی بر معرفی خود به عنوان انبوه ساز و با طرح ها و تبلیغات متقلبانه مبنی بر “سرمایه گذاری و مشارکت مالی در طرح های انبوه سازی و نمایش نیمه تولیدی”. . پروژه های تمام شده آره و در حال ساخت و ساز در محله های گران قیمت شهر قم 200 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد، گفت: موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان و مالباختگان پس از یک سال واریز وجه به دلیل عدم پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی و تعداد زیاد شد. سرمایه گذاران متوجه کلاهبرداری شده اند.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی استان قرار گرفت و متهم 32 ساله با 2 سابقه کیفری شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در منزلش دستگیر شد. : وی به بزه انتسابی اعتراف کرد و در نهایت با تشکیل پرونده جهت تعقیب قانونی تحویل مراجع قضایی استان شد.

وی ضمن تاکید بر اطلاع رسانی ضوابط و مقررات به شهروندان در امور سرمایه گذاری و مشارکت مالی قبل از انعقاد قرارداد، درخواست کرد: سند رسمی لازم را تهیه کنید. اجرا و تعهد آوار با دفاتر اسناد رسمی اقدام کنید.