ادعاهای مبنی بر برائت بیژن قاسم زاده صحت ندارد / حکم جدیدی صادر نشده – اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه های قوه قضائیه، قاضی جواهری، رئیس دادگاه اصلاحی یک استان تهران در پی تبرئه بیژن قاسم زاده، یکی از متهمان پرونده، این خبر را تکذیب کرد. پرونده اکبر طبری او در دادگاه کیفری یک استان تهران اعاده شد. شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران نیز پرونده را برای رفع خلأهای مد نظر دیوان عالی کشور به دادسرای تهران ارجاع داد.

رئیس دادگاه اصلاح و تربیت استان تهران گفت: پس از رفع ایرادات دیوان عالی کشور در اجرای مفاد مواد ۲۷۴ و ۲۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری، پرونده به اصلاح و تربیت منتقل خواهد شد. دادگاه یک استان تهران و حکم جدیدی صادر نشده است.

به این ترتیب ذبیح الله خدائیان، سخنگوی قوه قضائیه ۲۵ آبان در پاسخ به سوالی درباره پرونده بیژن قاسم زاده توضیح داد که این پرونده به اتهام فساد در دیوان عالی کشور بررسی شده و حکم نقض شده است. جایزه ارائه شده است. دادگاه در حال حاضر در حال تجمیع تحقیقات و استماع اظهارات شهود و برخورد حضوری با آنها است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: بخش دیگری از این حکم تخلف عدم حذف بوده و البته پس از تکمیل تحقیقات و صدور حکم، اعم از اعتراض و یا رسیدگی جدید به آن ارجاع خواهد شد. دیوان عالی کشور در غیر این صورت حکم اجرا می شود. ” می شود.

لازم به ذکر است پیش از این بیژن قاسم زاده سنگرودی به اتهام اعمال نفوذ در افراد و دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس تعزیری و مصادره اموال ناشی از فساد مالی و جزای نقدی محکوم شده بود.

انتهای پیام/