تولید 45 فرهنگ و دایره المعارف تخصصی قرآن در قالب اپلیکیشن موبایل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عیسی زاده مدیر گروه مفاهیم قرآنی گفت: و دسترسی آسان پژوهشگران در حوزه های مختلف علمی توانسته است بیش از ۲۳ فرهنگ موضوعی و ۲۲ دایره المعارف قرآنی را در قالب نرم افزارهای موبایلی تولید کند. آن را در اختیار عموم قرار دهد.

مدیر دایره المعارف فرهنگ لغت قرآن درباره عناوین فرهنگنامه و دایره المعارف ها گفت: «تا به حال فرهنگ و دانشنامه قرآنی» اخلاق، اقتصاد، الگوی پیشرفت، امنیت و اطلاعات، اصول مرحله دوم انقلاب، تاریخ و اعلامیه، جهاد و شهادت، حج، خانواده، رمضان، رویه قضایی و حقوقی، سیاست، عفاف و حجاب، سلامت، الهیات اسلامی، محیط زیست، مطالعات اجتماعی و تمدنی، مقاومت، مدیریت، معنویت، محمد(ص)، هنر. تولید شد که شامل چندین هزار مدخل و مقاله و ده ها هزار عنوان قرآنی است.

وی در خصوص نقش این آثار فاخر قرآنی در زمینه سازی برای توسعه پژوهش های قرآنی گفت: تمامی طلاب، مبلغان و اساتیدی که به دنبال نگارش مقاله، پایان نامه، کتاب یا کنفرانس در موضوعات قرآنی مورد علاقه خود هستند، می توانند این رایگان را نصب کنند. نرم افزار دسترسی به جامع ترین اطلاعات و مقالات قرآنی با موضوع کرامت.