درخواست های شهرداری بوشهر از دستگاه های اجرایی دریافت می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، جعفرپور کبگانی ظهر شنبه در دیدار اعضای شورا و شهردار با استاندار بوشهر اظهار داشت: همچنین با توجه به تجربه تلخ شهرداری در اخذ وام، اعضای شورا با اخذ وام 100 میلیارد تومانی مخالف هستند. نرخ سود 18 درصدی که منجر به کاهش 140 میلیارد تومانی درآمد شهرداری می شود که اجرای پروژه های تعریف شده را با مشکل مواجه می کند.

وی افزود: بنابراین باید به دنبال درآمدهای جایگزین باشیم که یکی از آنها وصول بدهی شهرداری از دستگاه های اجرایی است.

رئیس شورا تاکید کرد: اگر دستگاه های دولتی بتوانند با تعامل و همکاری لازم مطالبات خود را به شهرداری پرداخت کنند، این نهاد نیز می تواند خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه کند و بخشی از بدهی های خود را نیز پرداخت کند.

پور کبگانی با اشاره به کاهش بحران کرونا و حضور مسافران در بوشهر گفت: حضور مسافران دیگر تنها در نوروز خاتمه نمی یابد و در روزهای آخر هفته و آخر هفته شاهد آمدن تعداد زیادی از هموطنان به بوشهر هستیم. خواهشمندم با کسانی که در تعطیلات و ایام نوروز نقش دارند و زیرساخت های شهر برای پذیرایی از مسافران مهیا شود، جلسه ویژه ای برگزار شود.

وی افزود: اعضای شورا هر ماه در 48 جلسه در 48 مسجد در یکی از مساجد شهر به عنوان خدمت 48 هفته ای شرکت می کنند و پاسخگوی شهروندان هستند. برخی از درخواست ها مربوط به دستگاه های دیگر است. شهر زیبای پویا محله در فرمانداری با دبیر شورا تشکیل شود و همه دستگاه های خدمات رسان در این جلسه حضور داشته باشند و مشکلات محلات به صورت عملیاتی برطرف شود.

پور کبگانی در پایان خواستار نگاه ویژه به شهرداری مرکز استان در شورای شهرسازی و تخصیص اعتبارات ویژه برای پروژه های عمرانی شهری شد.