فدراسیون کشتی صالحی امیری را تهدید کرد; تظاهرات علیه کمیته بین المللی المپیک به دلیل “مهندسی انتخابات” – اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سایت فدراسیون کشتی نوشت:

پس از انتخابات، حسن یزدانی دارنده مدال طلا و نقره المپیک و دارنده مدال های طلا، نقره و برنز جهان در کشتی آزاد و محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک و طلای جهان در کشتی از سوی ورزشکاران واجد شرایط به عنوان اعضای تیم ملی المپیک انتخاب شدند. کمیته انتخاب شدند.

بدین ترتیب 15 نماینده کمیسیون ورزشکاران با رای ورزشکاران واجد شرایط و از طریق انتخابات و 5 نفر دیگر با انتصاب سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به عضویت این کمیسیون درآمدند.

این در حالی است که جایگاه کشتی ایران در بازی های المپیک، جهانی و آسیایی کاملاً مشخص است و افتخارات این ورزش در ماه های اخیر بارها باعث خوشحالی مردم و تجلیل از مسئولان عالی نظام به ویژه مقام معظم رهبری شده است.

جامعه کشتی کشور به شدت با نامزدی برای ریاست کمیته ملی المپیک مخالف است و با توجه به جایگاه کشتی کشور باید حداقل یک نماینده از قهرمانان کشتی در این نامزدها حضور می یافت.

بر این اساس حسن یزدانی و محمدرضا گرایی منتخبان کشتی فردا در اولین جلسه این کمیسیون حضور نخواهند داشت و فدراسیون کشتی رسما اعتراض خود را نسبت به این انتخابات مصنوعی به کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام خواهد کرد. “

انتهای پیام/