احتمال ورود تاج «امیکرون» از مرزها/ 24 شهر خوزستان تاج آبی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد ابول نژادیان صبح امروز شنبه در هشتاد و نهمین اجلاس ستاد استان در کرونا گفت: در چند روز گذشته سازمان بهداشت جهانی دور یک تاج جدید بسیار خطرناک به نام “Omicronهشدار داده است.

وی افزود: این ویروس 10 برابر قدرت انتقال دارد. دلتا به همین دلیل است که باید از مرزهای کشور به شدت محافظت شود تا از ورود این امر جلوگیری شود دور از استان های دارای مرز زمینی، دریایی و هوایی خودداری کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز یادآور شد: ?? دلتا از آفریقای جنوبی آزاد شد و همه دنیا را گرفت، گفت: این دور همچنین از آفریقای جنوبی است که تاکنون تنها کمتر از 100 مورد از آن تایید شده است.

وی گفت: این گونه تاکنون 50 جهش یافته است که 30 مورد آن در سنبله های ویروسی بوده و میزان جهش دلتا محدود شده است.

ابول نژادیان گفت: در آفریقای جنوبی کمتر از 22 درصد جمعیت واکسینه شده اند. بنابراین، احتمال جهش ویروس زیاد است و ما هنوز نمی دانیم که آیا باید از این گونه اجتناب کرد یا رد می شود.

وی با بیان اینکه برخی کشورها مرزهای خود را به روی کشورهای آفریقای جنوبی بسته اند، افزود: در ایران پرواز مستقیم به این کشورها نداریم، اما از آنجایی که امارات و برخی کشورها به این کشورها پرواز دارند، بیم آن می رود که این امر ناشی از آلودگی باشد. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاکید کرد: پایگاه آزمایش PCR در مرزهای زمینی و دریایی خوزستان وجود دارد و نیاز به تشدید مراقبت ها است.

شرح وضعیت تاج پادشاهی خوزستان

او به وضعیت ادامه می دهد تاج پادشاهی استان خوزستان تاکید کرد و گفت: بر اساس آخرین رنگ آمیزی اپیدمی بیماری عروق کرونر قلب، شهرهای رامهرمز، شوشتر و دزفول زرد و 24 شهر دیگر آبی هستند و در استان خوزستان شهر نارنجی و قرمز نداریم.

ابول نژادیان همچنین تزریق 5 میلیون و 200 هزار دوز واکسن به خوزستانی ها را برشمرد و افزود: 20 درصد از جمعیت خوزستان هنوز واکسن دریافت نکرده اند. علاوه بر این، 79.2 درصد از جمعیت بالای 18 سال و 75.5 درصد از جمعیت 12 تا 17 ساله تنها یک دوز واکسن دریافت کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که 20 درصد افراد هنوز واکسن را دریافت نکرده اند و 20 درصد دوز دوم را دریافت نکرده اند، فرصت محدود است و مردم باید سریعا واکسن را درخواست کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: کسانی که چهار ماه پیش دوز دوم خود را دریافت کردند از جمله واکسن‌هایی که دریافت کردند. سینوفارم و برکات می تواند دوز سوم را تزریق کند.