ضمانت گرفتن بازیکن خارجی خوب است اما قانون درست اجرا نمی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فرزاد آشوبی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حواشی و مشکلاتی که در ماه های اخیر در خصوص قانون جذب بازیکنان خارجی به وجود آمده است، اظهار داشت: خوب است و می تواند به فوتبال ما کمک کند اما متاسفانه قانون به شدت اجرا نشد.

وی ادامه داد: وقتی قانونی به این شکل تصویب می شود باید به قوی ترین شکل ممکن اجرا شود و برای همه تیم ها یکسان باشد اما متاسفانه قانون مورد نظر در اجرای آن بسیار ضعیف است و عمدا یا ناخواسته نقص ایجاد می کند.»

این کارشناس فوتبال کشورمان افزود: مثلاً بین بازیکنان خارجی که تازه وارد فوتبال ما شده اند و خارجی هایی که قبلاً در فوتبال ما حضور داشته اند، تفاوتی وجود نداشته باشد. بازیکن خارجی بازیکن خارجی است و هر زمان که بخواهد می تواند به فیفا شکایت کند تا پولش را پس بگیرد، بنابراین اگر برای بازیکن خارجی جدید ضمانت می خواهیم باید برای بازیکن خارجی قدیمی هم ضمانت داشته باشیم.

آشوبی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر این است که مثلاً پرسپولیس در ابتدای فصل به دلیل باز بودن پرونده در فیفا نتوانست بازیکنی بگیرد اما می بینیم که استقلال هم در فیفا پرونده هایی مانند استراماچونی، دیاباته یا … دارد. پادوانی اما توانستند بازیکن بگیرند.» این در حال تبدیل شدن به یک ضعف در اجرای قانون است. در مورد این قانون هم پرسپولیس حق اعتراض و توهین دارد و هم استقلال و نباید بین تیم ها تبعیض وجود داشته باشد.

وی در پایان گفت: باز هم تاکید می کنم که اصل قانون خیلی خوب است اما اجرای قانون و البته وجود بندها و تبصره هایی باعث می شود که عدالت به بهترین شکل ممکن اجرا نشود. ” بهتر بود قانون بهتری با اجماع بیشتر تصویب می شد.