رشد 28 درصدی صادرات از استان مرکزی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حسن میرزاخانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد 8 ماهه گمرکات استان مرکزی اظهار داشت: 69 هزار تن صادرات انجام شد.

وی ادامه داد: ارزش صادرات تا آبان ماه در استان مرکزی بیش از 823 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد از نظر تعداد و از نظر ارزشی حدود 60 درصد افزایش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: اقلامی مانند هیدروکربن، شمش، میلگرد آجدار، شیشه، کریستال، پلی اتیلن سبک و سنگین، ایزوگام، شمش آلومینیوم، پروفیل فولادی، مواد غذایی، کاشی، سرامیک و 3 مورد از استان مرکزی به مقاصد به 88 کشور از جمله ترکیه، عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، آذربایجان، پاکستان، ازبکستان، بلغارستان و غیره صادر شده است.

میرزاخانی ادامه داد: در یک ماه آبان ماه صادرات استان حدود 125 میلیون دلار بوده است.

وی گفت: ارزش واردات در این مدت در استان تقریباً 308 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه از 46 کشور چین، ترکیه، امارات، اکوادور، چک، هند، آلمان و 3 کشور واردات انجام می شود، گفت: عمده کالاهای وارداتی به استان شامل ماشین آلات و مواد اولیه آن خطوط تولید می باشد.

میرزاخانی ادامه داد: در حال حاضر تراز تجاری استان مرکزی مثبت است و میزان مبادلات استان در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته و با ادامه این روند در سال جاری، صادرات استان از مرز یک دلار خواهد گذشت. بیلیون. “