از برگزیدگان جایزه کتاب سال استان کرمان تجلیل شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه بیست و یکمین دوره جایزه کتاب سال کرمان روز پنجشنبه چهارم آذرماه به میزبانی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد و از 30 نویسنده، نویسنده و اثر انتشاراتی و کتاب های برگزیده تجلیل شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم که در سینما آزادی سرچشمه برگزار شد، گفت: 700 اثر به دبیرخانه جشنواره انتخاب کتاب سال کرمان رسیده است که پس از نقد و بررسی از 30 نویسنده تجلیل می شود. . و قضاوت.«کرمان ?? در زمینه کتاب جزو 10 استان برتر کشور است و در زمینه صدور مجوز نشر و ارزش گذاری کتاب گام های خوبی برداشته شده است.

محمدرضا علیزاده با بیان اینکه سال گذشته قرار بود این رویداد را در فضای مجازی برگزار کنیم، اما قرار شد رویداد کتاب سال در سرچشمه برگزار شود، افزود: برگزاری این رویداد اهداف متفاوتی، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد. », ارتقای کمی و کیفی آثار، تشویق نویسندگان، مولفان، مترجمان و… که در این زمینه مجدانه کار می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: از مهندس احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان روح الله الهادی از مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و مجتبی احمدی شاعر فرهیخته و مسئول روابط عمومی مجتمع مس که از رویدادهای با محوریت کتاب و فرهنگ با تاکید ویژه حمایت می کنند کمال تشکر را دارم. .

فقدان تعریف جامع از فرهنگ و جهت

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه تعریف کاملی از فرهنگ و ارشاد وجود ندارد، گفت: باید در این زمینه تعریف کاملی ارائه شود.

حجت الاسلام اصغر عسکری افزود: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان علاوه بر فعالیت های صنعتی و معدنی با ارزش، از فعالیت های مختلف فرهنگی و ارزشی حمایت و اجرا می کند؛ در حالی که این مجموعه در حال انجام است. در این راستا از جناب آقای احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تشکر می کنم.

فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم گفت: نقش کتاب در زندگی انسان جایگزین بقیه ابزارها باید دسترسی افراد به کتاب را آسان‌تر کند و هیچ رسانه‌ای به اندازه کتاب نمی‌تواند پایدار و مثبت باشد.

مجید فصیحی هرندی از مدیران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به ویژه احمدی مدیر مجتمع و آقای مهندس الهادی مدیر روابط عمومی توچال از حمایت از این رویداد تشکر کرد.

نماینده مردم رفسنجان و انار نیز در این مراسم با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچکس پوشیده نیست، افزود: این کتاب در حوزه دفاعی نیست، مقدس است که مقام معظم رهبری حج نخوانند. قاسم سلیمانی در هر سفری به عراق و سوریه یک کتاب می خواند.

از برگزیدگان جایزه کتاب سال استان کرمان تجلیل شد

2 تهدید علیه کتاب

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به انتخاب شعار «کتاب، سرچشمه معرفت» در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، گفت: البته بله، اما دو نفر را تهدید می کند. بخش های کتاب.”

روح الله الهادی وی دو تهدید و نگرانی جدی را در حوزه کتاب مطرح کرد و گفت: تشخیص کتاب خوب کار سختی است زیرا عناوین بسیاری از کتاب ها توسط نویسندگان زیادی منتشر می شود، حتی ناشران معروف مجبور به چاپ در هر جایی هستند، کدام کتاب به دلیل شرایط اقتصادی. «تشخیص یک کتاب خوب برای دوستداران کتاب دشوار شده است.

وی گفت: نگرانی دیگر این است که قرار است این کتاب مبنای تولید فیلمنامه و نماهنگ باشد که مناسب نیست و به نظر می رسد کتاب مقدمه ای برای فیلمنامه، پادکست و فیلمنامه باشد و اگر کتاب هویت مستقل خود را از دست بدهد.» هدیه دادن چیز خوبی نیست.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: گرچه جامعه تمایل به علاقه دارد. مندی این از فضای مجازی می آید، اما خواندن کتاب هایی به صورت فیلمنامه و کلیپ که تمام محتوای کتاب را در بر نمی گیرد، یک تهدید است و یک نگرانی جدی است.

الهادی وی با تشکر از مهدی محبی کرمانی برای تماس با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجتمع مس سرچشمه افزود: قرار بود امسال پایتخت کتاب در سرچشمه در سال 98 برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا این برنامه به مدت 2 سال به تعویق افتاد. سال ها. “

در پایان این مراسم از برگزیدگان بیست و یکمین دوره جایزه کتاب سال کرمان تجلیل شد.