واگذاری زمین فقط به ساکنین کوه سفید داراب انجام می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داراب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتقاد برخی از مردم از نحوه واگذاری زمین به نامزدهای شهر جدید کوه سفید داراب گفت: آنها به حوزه های دیگر مهاجرت کرده اند. .

محمدرضا حسن زاده افزود: اعتراض این افراد نه به بنیاد مسکن بلکه به شوراهای این شهر کشیده شد.

وی با بیان اینکه معترضان از واگذاری زمین به غیر ساکنان شهرستان که برخی از آنها بیش از 20 سال پیش کوه سفید را ترک کردند انتقاد کردند، افزود: اولویت واگذاری زمین تنها با ساکنین ساکن در این شهرستان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: 90 خانوار واجد شرایط ساخت مسکن در شهر جدید هستند شرایط و ضوابط پروانه ساختمانی از سوی بنیاد مسکن صادر شده و جهت دریافت نصب به بانک ارائه می گردد.

حسن زاده با یادآوری اینکه رانش زمین در منطقه کوه سفید داراب از سال 89 اتفاق افتاده است، گفت: زمین در دست این همه مردم نیست و آینده مردم ممکن نیست. شرایط و ضوابط همچنین 15 هکتار زمین را نادیده گرفت و واگذار کرد.

وی با اشاره به اینکه چهارشنبه گذشته از منطقه کوه سفید بازدید کرده بود، هشدار داد: خطر تخریب و فاجعه در این منطقه به دلیل رانش زمین بسیار زیاد است.

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داراب گفت: فاصله سایت جدید تا مرکز شهر داراب هفت کیلومتر و فاصله دو شهر جدید و قدیم چهار کیلومتر است.

حسن زاده افزود: 15 باب منزل مسکونی در مسیر مستقیم این نگارخانه قرار دارد و شکاف های ساختمان و دیوارها عمیق است.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان وقت به این مهم از سال 89، گفت: از زمان رانش زمین در منطقه کوه سفید تاکنون اقدام مثبتی صورت نگرفته و به نظر می رسد نگرانی هایی برای این موضوع وجود دارد. جبه جایی برای ساکنان این منطقه نبود.

اختلاف عشایر و جابجایی ها و اختلاف سلیقه در محل واگذاری زمین از دیگر مشکلاتی است که رئیس بنیاد مسکن داراب به آن اشاره کرد و گفت: بخشی از علت تاخیر و عدم جابجایی است. این شهر بعد از این همه سال انتخاب زمین برای مستعمره جدید است.

حسن زاده همچنین به آغاز عملیات برش و توسعه زمین توسط ماشین آلات بنیاد مسکن فارس اشاره کرد و گفت: ما به طور کامل به وظیفه خود عمل کرده ایم اما ادارات خدمات رسان ان کسانی که مسئول تامین زیرساخت ها هستند از وظایف خود شانه خالی می کنند.

وی تامین آب و احداث خط انتقال به شهر جدید را مهمترین مشکل شهر جدید دانست و گفت: پنج کیلومتر اساسی ترین نیاز این شهر است. ا داراب به دلیل کمبود بودجه هنوز اقدامی نکرده است.

حسن زاده ادامه داد: زمانی که آب برای ساخت و ساز وجود ندارد پرداخت تسهیلات به متقاضیان و عدم ساخت منازل آنها به دلیل کمبود آب باعث ضرر مجدد بانک ها برای مردم خواهد شد. کوه سفید.”

مدیرعامل بنیاد مسکن داراب بر تسریع در جابجایی شهر تاکید کرد و گفت: پس از رانش زمین در این منطقه، شغل و کشاورزی مردم از بین رفته و همچنان نسبت به امکان سکونت در بلاتکلیفی هستند. خانه های مناسب».

به گزارش خبرنگار مهر، داراب در حال حاضر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقشه برداری و میخکوب شده است کوبی جابجایی بخشداری جدید شهرستان کوه سفید آغاز شد.

روستای کوه سفید داراب با 133 خانوار و جمعیتی بالغ بر 420 نفر در بخش جنت شهرستان داراب قرار دارد.