برخورد با زمین خواران لواسان بدون نگاه به نام مردم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداو سیما، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ارزش آزادسازی از اشغالگران در استان تهران بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

خلیل محبت خواه با اشاره به اینکه دو نوع سلب مالکیت داریم، افزود:

وی گفت: این سرکوب تصرف ها در شهرستان های دماوند، ملارد، شهریار، شرق تهران، جنوب شرق تهران انجام شد.

محبت خواه ادامه داد: نوع دوم سلب مالکیت به این صورت است که توقیف و زمین ساخت و ساز در آنجا انجام شد که در آن 102 شی به مساحت 49 هکتار با همکاری معاونت اموال قانونی و یگان حفاظت تصرف انجام شد.

وی تاکید کرد که تمام زمین هایی که تصرف شده متعلق به دولت است که پس از رفع تصرفات به منابع طبیعی و شهرسازی واگذار شد.

محبت خواه گفت: متصرفان تجار و زمین خوارانی هستند که زمین های دولتی را تقسیم کرده و به مردم فروختند که پس از رفع تصرفات و اقدامات قانونی به دولت بازگردانده شد.

وی افزود: دولت و اداره راه و شهرسازی مصمم هستند نسبت به استرداد اراضی تصرف شده در داخل و خارج شهر اقدام قانونی و قضایی انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از شهروندان خواست در هنگام خرید ملک یا زمین با مسئولان تماس بگیرند. ?? صلاح به همراه اداره شهرسازی و اداره وضعیت مدنی باید استعلام کنند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوند.

وی افزود: در صورت مواجهه هموطنان با ساخت و سازهای غیرمجاز یا قلع و قمع سریعا با شماره تلفن 1656 تماس گرفته تا در اسرع وقت اقدامات پیشگیرانه انجام شود. “

محبت خواه گفت: «ساخت و سازهای غیرمجاز اغلب در شب و در روزهای تعطیل رسمی یا زمانی که ادارات تعطیل هستند، صورت می گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه در مبارزه با فساد، کوهنوردی و زمین خواری یک صدا هستیم، افزود: مبارزه با فساد را تا ریشه کن شدن ادامه خواهیم داد.

وی همچنین به منطقه لواسانات اشاره کرد و گفت: در لواسانات نیز پرونده هایی داریم که ادامه دارد، اما در برخورد با متصرفین اصلاً به اسم نگاه نمی کنیم و در هر سمتی با هرکسی برخورد خواهیم کرد.