اطلاعات 1.2 میلیون خانه خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه ۴ آذرماه در حاشیه بازدید از کمربندی پاکدشت در جمع خبرنگاران در خصوص روند اجرای قانون مالیات بر مسکن گفت: راه و شهرسازی. خود اظهاری تکمیل شد، شناسایی شد. علاوه بر این، اکثر خانه های خالی متعلق به اشخاص حقوقی است که به سازمان مالیاتی اعلام شده است.

مالیات مرخصی های قانونی دو برابر مالیات بر دارایی است

بر اساس اصلاحیه ماده 54 قانون مالیات های مستقیم در آذرماه 1399 موسوم به قانون مالیات بر خانه های خالی خانه خالی برای مجموع بیش از چهار ماه در سال مالیات برای هر یک از واحدهای مسکونی خالی شناخته شود. ماه بیشتر از این زمان، علی‌رغم معافیت‌های مقرر در ماده 53 این قانون از نظر مساحت، مشمول مالیات ماهانه بر اساس مالیات بر درآمد اجاره آنها به شرح زیر است:

سال اول: معادل شش برابر مالیات متعلقه

سال دوم: معادل دوازده برابر مالیات متعلق

از سال سوم: معادل هجده برابر مالیات متعلق

در این ماده قانونی نیز آمده است: نرخ فوق برای مسکن های خالی متعلق به اشخاص حقوقی خصوصی، دولتی و دولتی دو برابر مبلغ مذکور است.

معاون وزیر راه: یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ?? وی درباره مالیات خانه های خالی به خبرنگار مهر گفت و اطلاعات سامانه ملی املاک و مسکن را تکمیل کرد:

وی افزود: درخواست من از خانوارها به ویژه سرپرستان خانوار این است که هر چه سریعتر ثبت اطلاعات املاک مسکونی خود در سامانه ملی املاک را تکمیل کنند.

خانواده هایی که اطلاعات مسکونی را در سامانه مسکن ثبت نمی کنند با چالش مواجه هستند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق قانون موظف هستیم در اسرع وقت لیست خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه کنیم، گفت: خانوارها باید خود را وارد کنند. اطلاعات در اسرع وقت وارد سامانه مسکن شود.

وی در خصوص ارائه اطلاعات مسکن های خالی اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان امور مالیاتی گفت: وی تاکنون آمار و اطلاعات یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه را به سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است. ا; اکثر این واحدها واحدهایی هستند که متعلق به مؤسسات، شرکت ها، مؤسسات و اشخاص حقوقی هستند که این اطلاعات در ابتدا به سازمان امور مالیاتی منتقل شده است.

محمودزاده با بیان اینکه بخشی دیگر از این یک میلیون و 200 هزار واحد خالی متعلق به اشخاص حقیقی است، ادامه داد: اما بیشتر این واحدها متعلق به اشخاص حقوقی است که در گام اول سعی کردیم اطلاعات واحدهای مسکونی را در اختیار اشخاص حقوقی قرار دهیم. سیستم مالیاتی. ” پیشنهاد. منتظر مراحل بعدی هستیم.