شکاف معامله گران در تحلیل ورودی / خوراک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد ظهر شنبه در حاشیه سفر به دشت ورامین و بررسی مشکلات دامداری و کشاورزی آن منطقه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه کشاورزی تاکنون با آن برخورد نکرده ایم، گفت: وی با بیان اینکه در 50 سال گذشته مشکل خشکسالی است، گفت: زمانی که در حوزه تولید با مشکل خشکسالی مواجه هستیم، مجبور به واردات هستیم.

ساداتی نژاد با بیان اینکه افرادی هستند که نهاده های دامی آماده را با ارز 4200 تومانی دریافت می کنند و سپس در بازار آزاد به فروش می رسانند، گفت: راهکاری برای این سازوکار اندیشیده شده است که به جای دادن نهاده های خام، به راحتی بفروش می رسد. این نهاده ها با استانداردهای مناسب برای کارخانه هایی که آنها را به خوراک دام تبدیل می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اقدامات لازم برای تست استانداردهای لازم در حوزه نهاده های دامی گفت: در این راستا نظارت مهم است و باید سازوکاری تعیین شود تا با توافقی موضوع نهاده های دامداری حل شود. مناطقی هستند که خوراک خام برای این مکان‌ها برای تحویل، بازرسی و نمونه‌برداری و تجزیه و تحلیل برای رفع نگرانی خوراک‌های استاندارد برای جلوگیری از آسیب به دام ضروری است.

نهاده ها فقط باید به کارخانه های تبدیلی داده شود که استانداردهای لازم را داشته باشند، در غیر این صورت وقتی مشخص شد که استانداردها کافی نیست و دام ها آسیب دیده اند، باید خسارت کشاورزان را جبران کنند.