امنیت تردد شناورهای نفتی و تجاری کشورمان را تضمین کرده ایم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر ، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری در نشست خبری که به مناسبت سالگرد تاسیس نیروی دریایی ارتش برگزار شد، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شصت و هفتمین روز از رژیم بعثی با … عراق با حمایت شرق و غرب توانست اقدامات و عملیات ارزشمندی را در کشورمان انجام دهد که روحیه ای را به نیروهای مسلح و مردم ایران القا کرد.

وی افزود: در 7 آذر در عملیات‌های اشکان، صفری و مروارید، سکوهای البکر و الامیه عراق را منهدم کردیم و رژیم بعثی را از دریا جدا کردیم و صادرات نفت را با مشکل جدی مواجه کردیم. خلیج فارس به کنترل نیروهای اسلامی درآمد و رژیم بعثی با کمک کشورهای اروپایی وارد حریم هوایی خلیج فارس شد تا محیط زیست را برای نفتکش ها و کشتی های تجاری، نفتکش ها و کشتی های تجاری ما خطرناک کند تا حتی یک روز نفت نرسد. صادرات در سیستم نوپای ما قطع شده است.

فرمانده جبهه ناوگان جنوب نداجا گفت: ما با 15 کشور همسایه هستیم و تنها 3 کشور با ما مرز زمینی دارند. بیش از 80 درصد از ارتباطات ما با کشورهای همسایه از طریق مرزهای دریایی انجام می شود و اهمیت دریای برگزیت برای جهان پنهان نیست. نیروی دریایی ارتش علیرغم تصورات غلط استکبار جهانی همواره با ایثار و شجاعت و از خود گذشتگی خلیج فارس را آبی کرد و پس از آن نیز جوانان آموزش دیده در دانشگاه امام راحل این مسیر را ادامه دادند.

شفقت گفت: امروز در موقعیتی قرار داریم که قدرت اشراف در وسعت کشورمان در جنوب کشور و اقیانوس هند و در تمام دنیا چند برابر شده است. امروز همکاران من از ناوگان های مختلف در خلیج عدن، اقیانوس هند و دریای سرخ حضور دارند و امنیت نفتکش ها و کشتی های تجاری ما را تضمین می کنند.

وی گفت: همکاران من از ناوگان 75 با ناوگروه سراسری سهند با عبور از اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی و کانال های بزرگ دنیا در رژه بزرگ نیروی دریایی روسیه شرکت کردند و نشان دادند که ناوشکن تمامایرانی سهند قادر به حرکت است. در شرایط متلاطم دریاها برای مدت طولانی.» و بدون پهلوگیری، در صورت لزوم، در همه جای این کره خاکی حضور داشته باشیم تا عظمت نظام مقدس خود را نشان دهیم.

فرمانده قرارگاه جبهه ناوگان نجف جنوب گفت: امید است خداوند متعال به عنایات ملت شریفمان شرایط را برای همکارانم فراهم کند تا بتوانیم نیروی دریایی با عزت آمریکا بسازیم ملت ایران . ما در نیروی دریایی جان خود را از دست دادیم تا به عزت نظام مقدسمان شهادت بدهیم و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند هر روز 7 آذر برای نیروی دریایی است.

شفقت گفت: ناوگان جنوب از جنوبی ترین نقطه خلیج فارس، از پایگاه خرمشهر تا مرز ایران و پاکستان در سیستان و بلوچستان، همکارانم با زندگی خانوادگی در حال کار نظامی هستند و خیلی ها این کار را نمی کنند. این شرایط را بپذیرید «مکان هایی که همکاران من و خانواده هایشان در جنوب هستند ظرفیت بسیار پایین تری نسبت به سطح رفاه کشور دارند.

وی بیان کرد: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، دیدار با خانواده شهدا، اجرای طرح شب خاطره با حضور خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگران دریا و مسئولان لشکری ​​و کشوری، افتتاح مجتمع های مختلف در جنوب کشور. پیوستن ناوگان به تعدادی موشک انداز پس از نوسازی اساسی یکی از برنامه های اصلی ما به مناسبت سالگرد ارتش است.

فرمانده قرارگاه جبهه جنوب نجف گفت: تمام تلاش ما بر این است که این نیرو نیازهای تجهیزاتی و عملیاتی خود را توسط متخصصان داخل کشور تامین کند تا در صورت لزوم دست ما تحت کنترل دشمن نباشد. ناوگان این تامین نیاز به متخصصان داخلی ما در تاکتیک ها و استفاده از تجهیزات را تقویت می کند و دشمن اطلاعات و دانش کمی در مورد توان تولید داخلی دارد.

فرمانده امامت یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: در 7 آذر 59 در اولین سال ها و ماه های پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی نبود. اگر خانواده‌های همکاران نیروی دریایی من صبور نبودند، رسید.

امیر دریادار دوم رضا قربانی افزود: همسران نیروی دریایی زینب ور مراقب خانواده خود هستند تا خلاء همسر در حین انجام ماموریت احساس نشود. امروز هم تعداد زیادی از همکاران من 5 ماه است که در مأموریت هستند و جا دارد از همه خانواده های نیروی دریایی تشکر کنم و 7 آذر را متعلق به همه نزدیکان می دانم.