ویزای توریستی در حال آماده سازی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

در روزهای اخیر با توجه به شناسایی سویه های جدید ویروس کرونا در برخی از کشورهای اروپایی و آفریقاییگمانه زنی ها در مورد بسته شدن مرزهای ایران با کشورهای همسایه تشدید شده است. در همین رابطه سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: داشتن سابقه واکسیناسیون امکان عبور از مرز را فراهم می کند.

وی ادامه داد: در این مدت نه تنها مرزهای کشور به روی مسافران بسته نشد، بلکه نزدیک به دو هفته است که با تلاش عزت الله ضرغامی وزیر گردشگری ویزای توریستی فعال شده است.

وی در خصوص ویزای توریستی توضیح داد: بیش از یک سال و نیم بود که بیماری عروق کرونر وارد کشور شد، بحث ورود گردشگری به ایران به هم خورد. از آنجایی که در مقطعی ورود مسافران به کشور به طور کامل ممنوع شد و پس از آن تردد تنها با ویزای خاص مانند تحصیل و درمان و … برقرار شد. بنابراین گردشگران با ویزای توریستی وارد ایران نمی شدند. اما مدتی است که مرزها برای ورود و خروج از ترکیه باز شده و برای کشورهای دیگر بحث ویزای توریستی جدی شده است.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: این ویروس جدید می تواند وضعیت مرزی ما را تغییر دهد اما باید منتظر اعلام تصمیم ستاد ملی کرونا باشیم. اگرچه در ماه های اخیر بحث موج ششم مطرح شده اما آمارها نشان می دهد اتفاق بدی نیفتاده است.

وی در پایان گفت: هر گونه تصمیمی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ و به گمرکات و سازمان های مرزی ابلاغ شود، به سرعت اجرایی می شود.