وعده های جدید گازرسانی به روستاهای کافور شمال شهرستان مرودشت؛ آیا روستاییان در زمستان گرم هستند؟ – خبر فارس – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز27 مهرماه سال گذشته گزارشی مبنی بر کمبود گاز در روستاهای کامفیروز شمالی در این خبرگزاری منتشر شد که واکنش های بسیاری را در آن زمان، واکنش مسئولان گاز استان، معاون عمرانی استاندار وقت و آنها در پی داشت. تمرکز بر پروژه گازرسانی

ماجرا از این قرار است که تعدادی از روستاهای شمال کامفیروز علیرغم اینکه پروژه گازرسانی برای منطقه تعریف شده بود و حتی بخشی از کار انجام شده بود، اما به دلیل یک بی توجهی سال هاست که بدون گاز مانده اند. مجبور شده اند درختان جنگل را بسوزانند.

در این گزارش با عنوان «روزهای تلخ روستاییان در چند کیلومتری شیراز/ محرومیت اینجا باورنکردنی است/ وقتی مردم گریه نمی کنند» آمده است: «زمستان یخبندان اولین تعریف مردم این منطقه است. جزئیات بیشتر: 2 بشکه نفت به مدت 3 ماه; هوای اینجا سرد است و مطمئن نیست که همیشه نفت باشد.

داراب قرقانی یکی دیگر از اهالی کامفیروز شمالی است که در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: اینجا مشکلات زیادی وجود دارد، از کمبود گاز و جاده گرفته تا امکانات اجتماعی. مردم مجبورند در زمستان از جنگل ها برای سوخت استفاده کنند.

سپس اداره گاز در پاسخ به این گزارش اعلام کرد که مشکلات پیمانکار و انتخاب پیمانکار جدید باعث تاخیر در اجرای پروژه شده است. همچنین در آن زمان گزارش شد که سازمان راهداری برای راه اندازی گاز مورد نیاز و عملیات حفاری همکاری خوبی با سازمان گاز نداشته است.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی ششم آبان ماه سال گذشته در گفت و گو با تسنیم با اعلام فرصت یک ماهه از وزیر نفت برای تکمیل این پروژه زمان خواست. وی در آن زمان اعلام کرده بود که عملیات گازرسانی منطقه کافور مرودشت اگرچه یک پروژه ملی است اما از زمان انتخابات مجلس که 95 درصد پروژه پیشرفت داشته اما این 5 درصد تکمیل نشده است، به کندی پیش رفته است.

رشیدی به سوال خود از وزیر نفت و پاسخ وزیر اشاره کرد و گفت: زنگنه در پاسخ به این سوال به اقدامات انجام شده تا کنون یعنی 95 درصد کار اشاره کرد که پاسخ قابل قبولی نبود و من آن را حفظ کردم. سوال در کمیته به یک شرط: در یک ماه آینده 5 درصد تکمیل و کار انجام شود وگرنه مجدداً در کمیته و دادگاه سوال را مطرح خواهم کرد.

24 آذرماه محمود رضایی کوچی معاون وقت استانداری فارس اعلام کرد که پروژه گازرسانی کامفیروز رو به اتمام است اما با گذشت یک سال هنوز مشکلات گاز این منطقه حل نشده و مردم همچنان درگیر هستند.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت امروز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به نظارت بر گازرسانی به روستاهای دهستان کامفیروز شهرستان مرودشت اظهار داشت: گازرسانی به ویژه در منطقه تنگ شول انجام می شود. .

وی با اشاره به اینکه طرح گازرسانی به محدوده 11 روستای شمال کامفیروز حذف شده است، گفت: دستورات لازم برای این امر گرفته شده و در مرحله قرارداد است. جلسه ای با وزیر نفت داشتم که وزیر دستور داد و به استان ابلاغ شد.

نماینده مردم مرودشت با بیان اینکه پیمانکار شناسایی و مشکلات حوزه جاده برطرف شده است، افزود: عملیات گازرسانی به این 11 روستا به زودی آغاز می شود.

رشیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سال گذشته وعده هایی داده شده و هیچ کدام به مرحله عملیاتی نرسیده است، گفت: مشکل اصلی جاده بود که بر اساس آن اداره گاز باید بعد از حفاری جاده را تعمیر می کرد اما اکنون این مشکل ایجاد شده است. حل شد. ”و این پروژه به زودی شروع می شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکل این پروژه راه و حفاری در آن حل شده است، گفت: پیمانکار مشخص شده و مسئولان گاز استان نیز قول داده اند که عملیات اجرایی پروژه به زودی آغاز شود.

گازرسانی به مناطقی مانند کافور شمالی علاوه بر اینکه حق مسلم مردم را به مردم می دهد، درختان جنگلی را در برابر آتش سوزی و حفظ محیط زیست نیز حفظ می کند و امید است این آخرین وعده گازرسانی به منطقه باشد.

انتهای پیام/ 424 / ش