انتصاب معاون جدید وزیر نفت در امور پتروشیمی – اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در حکم جواد اوجی خطاب به شهمیرزایی آمده است: اعضای محترم هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و مدیر کل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب می شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها، اقدامات لازم و مؤثر در جهت تحقق اهداف از جمله موارد زیر در دستور کار قرار گیرد.

– پیگیری ویژه تحول و توسعه همه جانبه صنعت پتروشیمی با اولویت استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و با هدف ارزش آفرینی و اقتدار در مرحله دوم انقلاب اسلامی.

– اقدامات موثر برای توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی با رویکرد رفع نیازهای ملی و تاب آوری اقتصاد و دستیابی به اقتصاد مقاومتی.

– تلاش برای بهینه سازی و ساماندهی ساختار و تقویت زیرساخت های پتروشیمی کشور با هدف افزایش نقش نظارتی.

– تلاش ویژه برای تمرکز راهبردهای پتروشیمی در مواردی مانند افزایش اعتبارات با اولویت مشارکت مردمی در سرمایه گذاری، توسعه صنایع تکمیلی و پایین دستی و همچنین ایجاد اشتغال و حمایت از شرکت ها بر اساس دانش و بومی سازی و توسعه فناوری تجهیزات و استراتژی های محصول در صنعت پتروشیمی

تدوین و نظارت بر قوانین برای جذاب کردن آن و تشویق سرمایه گذاری در زمینه های کلیدی.

– برنامه ریزی و ایجاد سازوکارهای لازم برای تضمین و تضمین امنیت غذایی و عرضه محصول.

ایجاد زمینه شفافیت فرآیندها و شناخت گلوگاه های فساد و شناسایی و بکارگیری نیروهای توانمند، متعهد و مؤثر بر اساس اصل شایسته سالاری و جانشینی. “

وزیر نفت نیز در متنی جداگانه ضمن تشکر از بهزاد محمدی، مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی خطاب به وی نوشت: از خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی را در تمامی عرصه ها مسئلت دارم.

انتهای پیام/