دیدار مهم رئیس جمهور با کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری

برنامه های وزارت صمت برای بهبود وضعیت معیشتی مردم در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری بررسی شد.

در این جلسه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به بیان دیدگاه ها و درخواست های خود در خصوص وظایف وزارت صمت برای بهبود وضعیت معیشتی مردم پرداختند.

تاکید بر کنترل نوسانات قیمت کالاها به ویژه مایحتاج اولیه، لزوم رفع انحصار صنعت خودرو با ایجاد شرکت های جدید خودروسازی، لزوم تقویت بخش ساختمان و حمایت از تولیدکنندگان در این بخش، الزام صنعت لوازم خانگی به ارتقای کیفیت تولیدات داخلی استفاده از محصولات ایرانی یکی از موضوعات مطرح شده در این نشست است.

همچنین اصلاح برنامه شرکت های غذایی و دارویی با هدف ارتقای سلامت جامعه، حفظ ارزش افزوده مواد معدنی و گیاهان دارویی به منظور جلوگیری از خام فروشی و حمایت از صنایع تعطیل و نیمه تعطیل است. سایر موضوعات مطرح شده در این جلسه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری نیز بر تسریع دولت در اصلاح ساختار مدیریتی و پرهیز از تاخیر در تغییر مدیران میانی تاکید کردند.

حمایت از توسعه صادرات، شکستن انحصار واردات نهاده های دامی و نظارت بر تولید پوشاک ملی و رفع بی نظمی در عرضه پوشاک مغایر با فرهنگ ایرانی-اسلامی از دیگر موارد مهمی بود که در این مدت از وزیر صمت درخواست شد. ملاقات. .

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری نیز در این جلسه بر حمایت از صنایع دانش بنیان، تقویت همکاری صنعت و دانشگاه، لزوم ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی برای محصولات باغی و زراعی و… تاکید کردند. اجتناب از قیمت گذاری اجباری کالا در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ وی برنامه های این وزارتخانه را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تشریح کرد.

سید رضا فاطمی امین سپس به سوالات اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری درباره عملکرد این وزارتخانه پاسخ داد.

23219