شلاق زیرساختی بر سرانه بدنه مطالعه / عدم قطعیت در کتابخانه منطقه لاتار – کاشان نیوز – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شان‌موضوع کتاب و کتابخوانی در جوامع بسیار حائز اهمیت است زیرا ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیاری از دغدغه های فرهنگی و اجتماعی جوامع را کاهش می دهد و از سوی دیگر سلامت جامعه را تضمین می کند.

توسعه کتاب و کتابخوانی زیرساخت های لازم را می طلبد چرا که با وجود زیرساخت های لازم و مکانی آرام برای مطالعه، علاقه مندان به کتابخوانی بیشتر به مراجعه به کتابخانه ها علاقه مند هستند.

هفته کتاب و کتابخوانی با همه فراز و نشیب ها در کاشان برپا شده است اما آنچه امروز مهم است این است که کاشان از نظر زیرساختی در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح مطلوبی قرار ندارد و به همین دلیل بر مسئولان امر ضروری است. برای کار بیشتر

امیر هلاکویی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان با بیان اینکه متأسفانه مردم ما نه به مطالعه علاقه دارند و نه عادت دارند، اظهار داشت: مردم ما هنوز به این نتیجه نرسیده اند که مطالعه می تواند بر مد زندگی آنها تأثیر بگذارد و به همین دلیل کتاب خوش آمدید “این خوب کار نمی کند.

وی با بیان اینکه فرهنگ به عنوان باورهای رفتاری نهادینه شده تلقی می شود، افزود: گذشتگان ما بیشتر به سمت تفکر و کتاب خوانی گرایش داشتند، اما امروز این گونه نیست و بیشتر به سمت رفتارها گرایش پیدا کرده است، سلبریتی مداری و با یک حرکت سلبریتی جنبش در سراسر کشور گسترش خواهد یافت.»

مدیرکل کتابخانه های استان اصفهان با بیان اینکه سه حوزه عملکردی اصلی داریم، گفت: مشکلات.

وی با بیان اینکه مردم باید به این نتیجه برسند که با مراجعه به کتاب می توان مشکلات را در هر زمینه ای حل کرد، گفت: کتابخانه های عمومی با گذشته تغییر کرده و تبدیل به باشگاه فرهنگی شده اند و گروه های فرهنگی، نقد کتاب، داستان به نظر می رسد وجود دارد. برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و سایر فعالیت ها هستند.

هلاکویی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال با وجود شیوع کرونا، 22 هزار عنوان برنامه در کتابخانه های استان اصفهان اجرا شد، تصریح کرد: شهرستان کاشان یکی از شهرهای اصلی این حوزه بوده و دومین حوزه ایجاد دسترسی است. .

وی با بیان اینکه آخرین محوطه سازی نشان می دهد که 80 درصد مردم به کتابخانه دسترسی ندارند، افزود: در همین شهر کاشان طبق مصوبات باید هشت متر مربع فضا وجود داشته باشد مطالعه مفید برای 100 نفر. که در کاشان 2.5 متر است. این نشان می دهد که این کتابخانه و این فضا در دسترس مردم نیست.

وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته 50 کتابخانه در استان اصفهان و یک کتابخانه در شهرستان کاشان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: به دلیل تفاوت فضای کتابخانه با سایر فضاهای فرهنگی و ارائه خدمات فرهنگی به تمامی گروه های سنی انجام شده است.

مدیر کل کتابخانه های استان اصفهان از وجود چهار میلیون جلد کتاب در کتابخانه های استان اصفهان و 280 هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان کاشان خبر داد و اظهار داشت: حوزه سوم مهارت آموزی است و این به معنای تامین کتابخانه هاست.

هلاکویی گفت: کتابخانه های عمومی با شهرداری و شورای شهر بیگانه نیستند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان بیشترین کتاب را در کشور دارد، گفت: با توجه به افزایش قیمت کتاب و کاغذ، طرح فراخوان کتاب در استان اصفهان آغاز شده و 500 هزار جلد کتاب به اندازه یک استان است. کتاب‌ها به کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان ارسال می‌شود.» اختصاص داده شده است.

زینب سادات واسعی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان با اشاره به فعال بودن کتابخانه های شهرستان کاشان اظهار داشت: کاشان جمعیت نسبتاً جوانی دارد اما کتابخانه عمومی لازم را ندارد بنابراین کتابخانه های مشارکتی و سایر کتابخانه ها به اندازه کافی برخوردار هستند. برای مردم کاشان نمی دهد.

وی با بیان اینکه در تابستان 98 20 هزار عنوان کتاب کودک امانت گرفته شده است، افزود: با توجه به اجرای فرهنگی و حضور در حوزه های مختلف تعداد اعضای کتابخانه افزایش چشمگیری داشته است اما تاج تعداد کتابخانه ها را کاهش داده است.

مدیر کتابخانه های شهرستان کاشان با بیان اینکه تامین کتابخانه به شهروندان یکی از نیازهای اساسی است، گفت: کتابخانه لتار کاشان نیاز این منطقه است و لازم است مسئولان برای تکمیل این کتابخانه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه کاشان حداقل به چهار کتابخانه عمومی دیگر نیاز دارد، گفت: علاوه بر مسئولان، خیران نیز باید در این منطقه حضور داشته باشند و منشأ خیر و برکت برای مردم و شهروندان باشند و بتوانند از فرهنگ سازی مناسب بهره مند شوند. زیر ساخت.

انتهای پیام/ 801 / ش