نکات خواندنی برای مدیران و خانواده ها / مدیر خوب کیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور روز پنجشنبه در اجلاس استانی اقامه نماز و مراسم ادای احترام به دستگاه های اجرایی ارشد استان سمنان در حسینیه نمازگزاران برگزار شد. از شهدای پیکر قائم آل محمد در استان سمنان. وی خطاب به مدیران گفت: وظیفه اصلی در حوزه اقامه نماز و قرآن این است که شما در زمینه ترویج فرهنگ نماز و قرآن کریم به ضرورت مطالعه عمل کنید و اعتقاد داشته باشید. این سخنرانی‌ها دردی را دوا نمی‌کند و به‌عنوان محل اقامت موقت برای ما و شما عمل می‌کند.

وی گفت: امروز همه باید بدانیم که هیچ یک از ما فارغ التحصیل نشده ایم و خداوند متعال به پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز می فرماید که شما پیامبر شده اید؛ اما فارغ التحصیل نیستید.

خطیب ستاد اقامه نماز کشور افزود: فارغ التحصیلی تازه شروع کار است و اگر بتوانیم از آن استفاده کنیم مهم است. همه ما باید همیشه در حال یادگیری باشیم.

قرائتی گفت: «مشکل امروز ما این است که تا زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل نشده ایم، می گوییم «فارغ التحصیل» شده ایم. در حالی که ما هنوز به مطالعه نیاز داریم و تازه شروع کرده ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور توصیه کرد: کتابی را بخوانید که نویسنده بیش از 40 سال مطالعه کرده و به اندازه کافی غنی است.

تلاوت خطاب به عموم: اگر می خواهید به تزکیه نماز و قرآن کریم کمک کنید، باید برنامه مطالعه منظمی داشته باشید. مدیر خوب این است که بگوید چه کاری را تا به حال انجام نداده است. بگو من چه کردم؛ میشه بگید تا الان به چند تارق نماز خوندی؟

وی ادامه داد: مفاهیم بسیاری در تفسیر قرآن کریم تفسیر می شود و این باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: اگر آمریکا از دست شما عصبانی است، بدانید که کار شما درست است و اگر از شما راضی هستند، بدانید که مشکلی در شما وجود دارد. امروز حرکات و اختراعات علمی و هر حرکتی که موجب خشم دشمن و کفار شود، عمل صالح است.

دختران و پسران ما در خطر جدی هستند و باران برای آنها در و دیوار و شاخه می بارد.

قرائتی افزود: امروز باید جایگاه، کار و عقاید شما موجب خشم کفار و دشمنان اسلام شود و این برای شما عمل صالح خواهد بود.

وی گفت: همه کارمندان دولت باید کتاب دعا بخوانند و کتاب های مربوط به نماز در منزل وجود داشته باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: صدها عنوان کتاب در مصلای نماز منتشر شده است که باید حداقل نیم ساعت در هفته به مطالعه این کتاب ها اختصاص داده شود.

قرائتی گفت: شماره تلفن اسلام شناس ضروری است و همیشه همراه شما باشد. چرا که شرایط دنیا به گونه ای شده است که حتی با پیام هایی که از فضای مجازی می شود، امروز از هوش می رویم.

وی افزود: بچه های ما این روزها با این همه هجمه و شبهه چگونه می خواهند دین خود را در فضای مجازی حفظ کنند؟ برخی از فرزندان امروز ما به دلیل شبهات فراوان به کفار و دشمنان اسلام، دین خود را از دست می دهند و باید در این زمینه توجه لازم صورت گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: دختر و پسر ما در خطر جدی هستند و برای آنها شاخه و در می بارد. شما باید جلسات خانگی را شروع کنید، که راه نجات ما در این جلسات است.

قرائتی گفت: “ما یک معلم خصوصی برای شیمی و فیزیک فرزندان خود استخدام می کنیم. توصیه من این است که برای دین فرزندان خود یک معلم استخدام کنید.”

اگر مدیری در اتاقش نماز می خواند، کارکنان در اتاق طبقه دوازدهم نماز می خوانند!

ایشان فرمودند: «امروز توقف حرام است و علم ما باید روزانه بیشتر و نمازمان کیفیت بهتری داشته باشد. “

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: باید کارهای جدیدی در حوزه اقامه نماز در ادارات انجام شود و این امر به ویژه برای دانش آموزان اهمیت دارد.

قرائتی بیان کرد: مدیران باید پیشتاز نماز جماعت در دستگاه های اجرایی باشند تا کارمندان نیز به نماز جماعت بیایند و اگر مدیری در اتاق خود نماز می خواند، کارمندان نیز در سالن نماز می خوانند طبقه دوازدهم!

انتهای پیام/2568//.