قیمت نان در همدان 40 تا 60 درصد افزایش می یابد – خبر همدان – اخبار استان های تسنیم

ظاهر پورمجاهد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درهمدان، با بیان اینکه قیمت نان در استان همدان از سال 98 ثابت بوده است، گفت: از شنبه قیمت های جدید اعمال می شود.

وی تصریح کرد: قیمت هر لواش 450 تومان، نان سنگک نوع یک هزار و 600 تومان، نان سنگک نوع دو، 2 هزار تومان، نان بربری نوع یک، میل و 200 تومان و نوع دو سی هزار و 600 تومان است. تومان اعلام شده است.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه منظور از نوع یک مربوط به پخت با آرد یارانه ای است، گفت: در نان نوع دو میزان یارانه پرداختی کمتر است.

پورمجاهد درباره نان محلی تافتون نیز گفت: هر نان تافتون نوع یک ۲۲۰ گرمی ۷۵۰ تومان و تافتون نوع ۲ ۹۰۰ تومان است.

وی با تاکید بر اینکه با افزایش قیمت نان بهانه ای برای کاهش کیفیت نان وجود ندارد، تصریح کرد: تیم های بازرسی ما در همدان و سایر شهرستان ها بر کیفیت آرد و انواع نان نظارت دارند.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر اینکه یک هزار و 950 نانوایی در استان فعال هستند، گفت: تمامی واحدها زیر نظر بازرسان ما هستند.

پورمجاهد با بیان اینکه بازرسان سازمان غذا و دارو و اداره استاندارد کیفیت آرد تولیدی کارخانه ها را کنترل می کنند گفت: بر اساس نظر و نکات کارشناسان این ادارات سهمیه گندم کارخانجات استان خواهد بود. مشخص.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت نان باید از روز شنبه اجرایی شود، گفت: هرگونه افزایش قیمت تا قبل از شنبه تخلف است.

انتهای پیام/ 743 / ش