رونالدو در آستانه ثبت رکورد تاریخی و خیره کننده / عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کریستیانو رونالدو نیز سه شنبه شب به روند گلزنی متوالی خود در لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستریونایتد مقابل ویارئال ادامه داد تا به رکورد خیره کننده 799 گل زده در دوران حرفه ای خود دست یابد.

نکته مهم در مورد فوق ستاره پرتغالی این است که او تنها در 1095 بازی موفق به ثبت این تعداد گل شده است و حالا در بازی یکشنبه شب منچستریونایتد و چلسی این فرصت را خواهد داشت که این تعداد گل را به 800 برساند.

او 450 گل برای رئال مادرید به ثمر رسانده و 5 تیمی که بیشترین گل را مقابل آنها زده در اسپانیا هستند. رونالدو 20 گل یا بیشتر مقابل سویا، اتلتیکو مادرید، بارسلونا، سلتاویگو و ختافه به ثمر رسانده است.

رونالدو 508 گل به ثمر رسانده است که 63 درصد از گل هایش را با پای راست به ثمر رسانده است. فوق ستاره پرتغالی 149 بار با پای چپ غیرحرفه ای خود گلزنی کرده و 140 بار با ضربه سر دروازه را باز کرده است.

اگرچه ضربات ایستگاهی رونالدو در سال‌های اخیر کاهش یافته است (آخرین گل او در ژوئیه 2020) اما او 57 ضربه ایستگاهی و 141 پنالتی به ثمر رسانده است.

نکته قابل توجه دیگر در مورد کریستیانو رونالدو این است که در سال های اخیر بیشتر در محوطه جریمه ظاهر شده است. در واقع، او 116 گل از خارج از محوطه جریمه به ثمر رسانده است، یعنی 85 درصد از شوت های او در محوطه جریمه بوده است.

در نهایت رونالدو در دوران حرفه ای خود 58 هت تریک (پنج تا بیشتر از لیونل مسی) به ثمر رسانده و همچنین رکورد 10 هت تریک برای تیم ملی پرتغال را در کارنامه دارد.

رونالدو در آستانه ثبت رکورد تاریخی و خیره کننده / عکس

258 41