جانسون: مهاجرانی که از کانال مانش عبور می کنند به فرانسه بازگردانده می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس عصر پنجشنبه در صفحه شخصی خود در یادداشتی به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، پنج گامی را که کشورهایشان برای جلوگیری از ورود بیشتر مهاجران باید بردارند، تشریح کرد. قربانیان کانال انگلیسی هستند. ).

در این یادداشت سه صفحه ای، نخست وزیر انگلیس توافقنامه ای دوجانبه را پیشنهاد کرد که بر اساس آن مهاجرانی که از کانال مانش عبور می کنند به فرانسه بازگردانده می شوند.

وی افزود که قصد دارد توافقنامه مشابهی را با کشورهای اتحادیه اروپا امضا کند. اما پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، به سیستم اتحادیه اروپا برای بازگرداندن مهاجران دسترسی نداشت.

اگرچه کشورهای اروپایی مدعی حمایت از حقوق بشر هستند، اما وضعیت اسفبار پناهجویانی که به دنبال فرار و ورود به بحران هایی با منشاء اروپایی هستند همچنان ادامه دارد.

رویترز شامگاه چهارشنبه گزارش داد که 31 پناهجو پس از واژگونی قایق آنها در گذرگاه کانال بین فرانسه و بریتانیا جان خود را از دست دادند که بدترین فاجعه ثبت شده برای مهاجران در آب های بین دو کشور است.

کانال مانش یکی از شلوغ ترین خطوط دریایی جهان با جریان های قوی است. قایق های پر از محموله اغلب به سختی شناور می شوند و هنگام تلاش برای رسیدن به سواحل انگلستان در معرض امواج قرار می گیرند.

بر اساس این گزارش، جرالد داروین، وزیر کشور فرانسه که مدعی است مهد حقوق بشر و قوانین سازمان ملل متحد است، گفت: این قایق 34 سرنشین داشت که یک غیرنظامی، دو نفر نجات یافته و یک نفر همچنان مفقود است.

دارونین برای پاکسازی فرانسه و شستن دست های خود از دولت پاریس از خون این پناهگاه ها اعلام کرد: “برای فرانسه، برای اروپا، برای بشریت این یک تراژدی است که ببیند این مردم که به امید قاچاقچیان حرکت می کنند در دریا هلاک می شوند”. جویندگان

“فکر و همدردی من با قربانیان و خانواده های آنها است، اما این فاجعه نشان می دهد” عبور از کانال از این طریق چقدر خطرناک است. “

به گزارش رویترز، اگرچه پاریس و لندن قاچاقچیان را مقصر می دانند، اما تعدادی از سیاستمداران فرانسوی از جمله شهردار کاله ناتاشا بوچارت، دولت بریتانیا را مسئول این تغییر دانسته و گفته اند که باید سیاست های مهاجرتی خود را تغییر دهند.

برخی از گروه‌های حقوق بشری ادعا می‌کنند که سخت‌گیری‌های سخت‌تر، مهاجران را مجبور می‌کند تا در جستجوی زندگی بهتر در غرب، ریسک‌های بیشتری را متحمل شوند.

انتهای پیام/..