مسئولان عرصه را به روی بسیجیان باز کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی به مناسبت سالروز میلاد شهید فخری زاده و گرامیداشت هفته بسیج که شامگاه پنجشنبه در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، فرهنگ سازی کرد. بسیجی برگرفته از فرهنگ اهل بیت(ع) است و می‌گوید: کسی که جان خود را فدای دین می‌کند و معتقد است تا زمانی که جان در بدنش وجود دارد اجازه ظلم و تجاوز به دشمن را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه شهدای ما این مکتب را از امام حسین(علیه السلام) و حضرت زهرا(س) آموختند و تا آخر عمر از راه حق دفاع می کنند، گفت: این مکتب را از امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) فرا گرفتند. به آنها زندگی خوب بدهید و آنها را به معنای واقعی احیا کنید.

نماینده ولی فقیه سپاه با اعلام اینکه یکی از کارکردها و ثمرات دین، احیاء و احیای انسان است، افزود: حیات گیاهی و حیوانی به همه موجودات داده می شود، اما حیات انسان تنها در پرتو دین تأثیر می پذیرد. که در قرآن از آن به زندگی تعبیر شده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ویژگی های بسیج را داشتن ایمان قلبی و عمل صالح عنوان کردند، افزودند: این ویژگی ها است که جوانان را به زندگی خوب نزدیک کرده است و امروز همین افراد، جوانان به پا خاستند. علیه استکبار جهانی.»

حاجی صادقی پیروز اصلی این انقلاب را شهدا دانست و گفت: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت شهادت شهید فخری زاده فرمودند: شهادت مزد مجاهدت های بی سابقه است و تنها آرزوی شهید سلیمانی این بود. شهید چون زندگی طیبه الهی را درک کرد.

وی بسیجی بودن را بعد از شهادت ردیف دوم حرکت به سمت حیات طیبه دانست و گفت: بسیج نهاد و مجموعه خاصی نیست بلکه فرهنگی است که با انقلاب احیا شده و متحول شده است. مانند ایثار، انکار و گذشت.

نماینده ولی فقیه سپاه با بیان اینکه بسیج مختص قشر خاصی نیست، افزود: علما و دانشمندان ما به بسیجی بودن خود افتخار می کنند و هر چه دانش انسان بالاتر باشد این روحیه در آن تقویت می شود. “

وی حیات طیبه را اکتسابی دانست و گفت: خداوند به افرادی که توانایی دارند اما حیات حیوانی را به همه داده اند و حتی به کسانی که متدین نیستند و به حیات طیبه دست می یابند فرصت بیشتری برای زندگی حیوانی داده است.

حاجی صادقی فرهنگ بسیج را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و ادامه داد: فرهنگ بسیجی یک فرهنگ عاطفی نیست بلکه مبتنی بر قدرت دین، عقل و انتخاب است و هر چه دانش انسان بیشتر باشد، بیشتر درک می کند. نیاز به این تزکیه ایمان

وی با بیان اینکه در فرهنگ بسیجی خدا و مردم مخالف یکدیگر نیستند گفت: کشور را اداره کنیم

نماینده ولی فقیه در دولت کنونی را دارای فرهنگ بسیجی دانست و اعلام کرد:

وی با اشاره به موفقیت فرهنگ بسیجی در مبارزه با کرونا گفت: رهبران باید عرصه را به روی جوانان فرهنگ بسیجی باز کنند و اگر رهبران با این فرهنگ و این روحیه کار کنند، نصرت الهی خواهد آمد. و ما در کار خود موفق خواهیم بود.” شد.

انتهای پیام/ 78023.