سومین رویداد بین المللی جهان در سال 2021 در انتظار دختری است که تاریخ وزنه برداری را رقم زد / بازگشت به جایگاه افتخار – اخبار ورزش بانوان – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان 2021 از 25 تا 26 آذرماه در تاشکند ازبکستان برگزار می شود. علاوه بر 10 وزنه بردار مردی که از بین 12 نفر حاضر در اردو انتخاب می شوند، چهار وزنه بردار زن نیز به عنوان نماینده ایران در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

الناز باجلانی با رکورد ورودی 210 کیلوگرم در دسته 76 کیلوگرم، سیده الهام حسینی با رکورد 225 کیلوگرم در دسته 81 کیلوگرم، یکتا جمالی با رکورد ورودی 215 کیلوگرم در دسته 87 کیلوگرم و فاطمه یوسفی با رکورد تعهد 220 کیلوگرم در دسته +87 کیلوگرم; ایرانی ها به جام جهانی ازبکستان اعزام می شوند.

این انتخاب در حالی صورت گرفت که از بین این افراد یکتا جمالی در سال 2021 در دو رویداد بین المللی دیگر شرکت کرد و البته در هر دو مدال جهانی کسب کرد.

جمالی در مسابقات جهانی جوانان خردادماه امسال در تاشکند ازبکستان به عنوان وزنه بردار نوجوانان با رکورد 92 کیلوگرم در یکضرب، 116 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 208 کیلوگرم برنده سه مدال برنز شد. این اولین مدال جهانی وزنه برداری بانوان توسط یکتا جمالی در خرداد ماه سال جاری است.

این وزنه بردار کشورمان مهرماه در مسابقات جوانان جهان در جده نیز شرکت کرد و با رکورد 90 کیلوگرم در یکضرب، 115 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 205 کیلوگرم به مدال نقره جهان دست یافت.

او مجددا در مسابقات بین المللی تاشکند در تیم ملی ایران حضور دارد. جایی که برای اولین بار به مدال وزنه برداری بانوان ایران دست یافت.

انتهای پیام/