اولین حضور تیم ملی بسکتبال در راه جهان / دیدار با تیم جهانی 102 – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات بسکتبال جام جهانی ۲۰۲۳ به میزبانی مشترک ژاپن، اندونزی و فیلیپین برگزار می شود و کسب سهمیه حضور در این جام یکی از اولویت های امروز بسکتبال ایران است.

رقابت های مقدماتی کسب سهمیه جام جهانی در 6 پنجره به مدت 15 ماه برگزار می شود. اولین بازی های پنجره ای از 1 تا 9 دسامبر برگزار می شود که در آن 16 تیم از استرالیا، چین، هند، ایران، اردن، کره، نیوزلند، عربستان سعودی، بحرین، چین تایپه، اندونزی، ژاپن، قزاقستان، لبنان و فیلیپین برگزار می شود. و سوریه در چهار گروه در منطقه آسیا و اقیانوسیه به رقابت می پردازند.

تیم ملی بسکتبال که در گروه D این دوره از مسابقات قرار دارد فردا اولین بازی خود را در اولین پنجره برگزار می کند. بحرین در این بازی حریف تیم ملی بسکتبال است، تیمی که در رده بندی جهانی در رده 102 قرار دارد و بسکتبال ایران در رده 22 قرار دارد.

تیم ملی بسکتبال ایران در آستانه آغاز مسابقات خود در مسیر جام جهانی است که سه سال قبل از حضور در همین مسابقات سهمیه جام جهانی 2019 چین را به دست آورد و با حضور در جام جهانی چین نیز سهمیه المپیک را کسب کرد. اما با شرایط متفاوت از امروز که با تغییر کادر فنی شروع شد و به ترکیب بازیکنان اضافه شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال که کمتر از یک ماه از آغاز به کار مهران شاهین طبا را به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب کرده بود، پس از المپیک توکیو دوباره نظر خود را تغییر داد و مصطفی هاشمی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد. حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی نیز اولین اتفاقی است که تیم ملی بسکتبال با این مربی تجربه می کند.

خروج تیم ملی بسکتبال در راه جهان / دیدار با تیم جهان 102

برای دیدار با بحرین بازیکنانی چون مهدی کامرانی و اصغر کاردوست در ترکیب قرار گرفته اند که در این سال ها از تیم ملی بسکتبال و بازی هایشان دور شده اند و حالا فرصت بازی مجدد دارند. ضمن اینکه صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی هم در تیم ملی برای رویارویی با بحرین حضور ندارند همانطور که دورگه های بسکتبال اصلا به اردو دعوت نشده اند.

در تمامی موارد بازی های تیم ملی بسکتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی به صورت دو طرفه برگزار می شود. بازی روز جمعه تهران دیدار تیم های ایران و بحرین است که در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. بازی برگشت 29 دسامبر در منامه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، گروه بندی 16 تیم منطقه آسیا و اقیانوسیه در مرحله مقدماتی جام جهانی به شرح زیر است:

گروه A: نیوزلند، کره، فیلیپین و هند
گروه B: استرالیا، چین، ژاپن و چین تایپه
گروه C: اردن، لبنان، اندونزی و عربستان سعودی
گروه D: ایران، قزاقستان، سوریه و بحرین

در پایان شش مرحله مقدماتی جام جهانی، سه تیم برتر هر گروه به مرحله دوم مقدماتی که شامل پنجره های چهارم تا ششم است، راه خواهند یافت. بر این اساس 12 تیم از منطقه آسیا و اقیانوسیه به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2023 راه خواهند یافت.

کسب سهمیه حضور در جام جهانی بسکتبال 2023 یکی از اولویت های این روزها در بسکتبال ایران است، به ویژه از زمانی که ق.

خبرگزاری تسنیم ، اولین پنجره مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 آسیا فردا جمعه 5 آذرماه 1393 با دیدار تیم های ایران و بحرین در سالن بسکتبال آزادی تهران آغاز می شود.

ملی پوشان ایران با کادر فنی جدید، حضور چند ستاره پیشکسوت و غیبت حامد حدادی ابتدا از ساعت 17 جمعه در تهران و سپس ساعت 19:30 دوشنبه در منامه به مصاف تیم ملی بحرین می روند.

مهدی کامرانی و اصغر کاردوست بازیکنانی هستند که آخرین بازی داخلی آنها سال هاست برگزار می شود و حالا انگیزه زیادی برای نشان دادن توانایی های خود دارند. مصطفی هاشمی با کمک مهران حاتمی در راس کادر فنی هدایت ملی پوشان را بر عهده دارد. همه هواداران و کارشناسان منتظرند تا بعد از عملکرد نه چندان خوب تیم ملی در المپیک و حواشی عجیب آن که هنوز به آن پرداخته نشده، نتیجه بازتاب کادر فنی جدید در زمین را ببینند.

تیم ملی ایران قبل از رویا 3 بازی تدارکاتی برای بحرین در تهران انجام داد. در بازی اول 105 بر 92 مقابل شهرداری گرگان، در بازی دوم 100 بر 66 مقابل تیم ملی سوریه و در بازی سوم 103 بر 66 مقابل اکسون. نکته قابل توجه این 3 دیدار، تعداد گل های بالای تیم ایران بود.

بدشانسی البته محرک تمرینات شاگردان هاشمی بود و سجاد مشایخی بهترین دروازه بان این تیم مصدوم شد. مصطفی هاشمی در این خصوص گفت: ای مشایخی دچار اسپاسم عضلانی شد و مجبوریم در پست اول از بهنام یخچالی مقابل بحرین استفاده کنیم.

در فهرست تیم ملی بسکتبال ایران به جز مشایخی، مهدی کامرانی نیز در پست تخصصی خود به عنوان گارد اصلی بازی می کند اما هاشمی پیش از این گفته بود که کامرانی در کمتر از 20 دقیقه توانست به تیم ملی کمک کند. با توجه به نوع مصدومیت مشایخی، به نظر می رسد او می تواند تیم ملی را در دیدار 8 آذر مقابل بحرین در منامه همراهی کند.

فاصله بسکتبال ایران و بحرین از نظر فدراسیون جهانی بسیار زیاد است. تیم ملی ایران در رده 22 جهان و تیم بحرین در رده 102 قرار دارند.