محدودیت های توسعه صنعتی در تهران باید بازنگری شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی بهارستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات شهر صنعتی بهارستان تغییر کاربری زمین مجاور بین کارخانه و تولید است. واحدها تغییر کاربری مستلزم 80 درصد ارزش زمین به صورت عوارض از واحدهای تولیدی است.

وی بر لزوم صدور مجوزهای توسعه برای افزایش ظرفیت برای افزایش تولید صنعتگران تاکید کرد و افزود: موانع تولید باید توسط سازمان های ذی صلاح برطرف شود.

استاندار تهران درباره بازدید از واحد تولیدی کفش گفت: این واحد تولیدی سالانه 3 میلیون جفت کفش تولید می کند و 130 نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند و ظرفیت دو برابر شدن را دارد.

منصوری با تصریح بر اینکه کمبود مواد اولیه یکی دیگر از مشکلات واحدهای تولیدی است، گفت: اصلاح قانون ایجاد صنایع در شعاع 120 کیلومتری مواد ویژه باید با جدیت پیگیری شود تا تولیدکنندگان در این مسیر مانعی نداشته باشند. .

استاندار تهران گفت: اصلاح بخشی از قانون شعاع 120 کیلومتر برای دو برابر شدن کارکرد واحدهای تولیدی نباید از سوی سازمان محیط زیست با مشکل مواجه شود و ایرادات جزئی گرفته شود.

وی در پایان گفت: برنامه دولت برای حمایت از صنعت و تولید جهادی است و نباید مانعی برای تولیدکنندگان وجود داشته باشد.