معرفی هیات انتخاب بخش «شهید آوینی» جشنواره «سینما واقعیت» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارتباطات و اطلاعات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حسین خورشیدی، محمد صبر و بهمن حبشی از اعضای هیئت انتخاب «شهید آوینیپانزدهمین جشنوارهسینما واقعیت” هستند.

حسین خورشیدی متولد 1342 نویسنده، پژوهشگر. نمایشنامه نویس و مدیر فرهنگی است. از سوابق حرفه‌ای او می‌توان به نوشتن فیلمنامه‌های «تکه‌ای از بهشت» و «روزهای آتش دهه هفتاد»، نویسندگی فیلم‌نامه‌های «دیده‌بان»، «مهاجر»، «کرخه به راین» و «حامد» با ابراهیم اشاره کرد. حاتمی کیا، نگارش چند داستان کوتاه و رمان دفاع مقدس دیده می شود. خورشیدی معاون پژوهشی انجمن سینمای سنت دفاع، مدیر آموزشگاه کارگاه فیلمنامه نویسی در حوزه هنری، معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و عضویت در کمیته های سازمان، انتخاب و هیئت داوران بود. جشنواره های مختلف

بهمن حبشی متولد ۱۳۴۰ در مراغه، فارغ التحصیل حوزه و دانشگاه است. وی مدیرعامل شرکت صبا است. مدیر کل دفتر نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدرس دانشگاه بوده است. بهمن حبشی نیز به عنوان مشاور تولید در چندین فعالیت دارد سریال و یک فیلم بود.

محمد شکیبانیا متولد شد 1351 تهیه کننده مستند و تلویزیون، فارغ التحصیل لیسانس مخابرات و استاد نظام های اجتماعی و اقتصادی است. وی در حال حاضر معاونت مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را برعهده دارد و مجموعه مستند «ایران و غرب» و «جنگ آمریکایی» و مستند را تولید کرده است. ترینیتی: دانشمند، سیاستمدار و بمب، من انرژی هسته ای نیستم، فیلم ناتمام برای دخترم سمیه، اکو?? زایمان، مارکوپولو یک گشت و گذار مدرن است (برای شبکه ققنوسایران بدون آب (برای آرته)، حیات وحش ایران (برای شبکه ال جغرافیا) در پوشه.

پانزدهمین جشنوارهسینما واقعیتبا دبیری محمد حمیدی مقدم 28 تا 25 آذرماه برگزار می شود.